آخرین مطالب

مدیرعامل تامین سرمایه تمدن پیشنهاد کرد

انتشار اوراق با پشتوانه تجهیزات صنعت ریلی بورس

انتشار اوراق با پشتوانه تجهیزات صنعت ریلی

  بزرگنمایی:

اخبار مالی-مدیرعامل تامین سرمایه تمدن پیشنهاد داد که می توان اوراقی را در همین حوزه حمل و نقل ریلی منتشر کنیم و پشتوانه این اوراق، تجهیزات و زیرساخت هایی باشد که در صنعت ریلی وجود دارد.

محمودرضا خواجه نصیری در همایش فرصت های سرمایه گذاری و تامین مالی در حوزه های حمل و نقل ریلی ضمن بیان اینکه وزن صنعت ریلی در استفاده از ابزارهای تامین مالی بازار سرمایه افزایش داشته، عنوان کرد :توجه به صنعت حمل و نقل ریلی یک توسعه همه جانبه است که  نیازمند برنامه ریزی است؛ برنامه ریزی که نقطه آغازین آن ایجاد ساختارهایی برای جذب منابع مالی و تامین آن است.

وی گفت: امسال قانون بودجه و سیاست های حوزه اقتصادی و توسعه ای کشور، تاکید ویژه ای در حوزه توسعه صنعت ریلی کشور داشته و مصوبات و تصمیمات خوبی در این حوزه اتخاذ شده است.

مدیرعامل تامین سرمایه تمدن، توسعه صنعت ریلی کشور را یکی از نیازهای اساسی و اصلی امروز کشور دانسته و گفت: توسعه صنعت ریلی می تواند به بهبود فضای زندگی مردم و فضای کسب و کار کمک کند.

خواجه نصیری اضافه کرد: یکی از نیازهای اساسی توسعه هر بخشی، تامین مالی و تامین سرمایه گذاری است و بعد از سیاست گذاری و تعیین اهداف رسیدن به این توسعه، در قدم بعدی  باید موضوع تامین مالی مورد توجه قرار گیرد.

مدیرعامل تامین سرمایه تمدن با بیان اینکه  پیشنیاز ابتدایی و  اولیه توسعه، تامین مالی است گفت: بازار سرمایه از جمله نهاد هایی در کشور است که در تامین مالی کم هزینه راه گشا است و در بسیاری از حوزه ها می توان از آن بهره برداری کرد.

خواجه نصیری با بیان اینکه سرمایه گذاری و تامین مالی در بازار سرمایه بلند مدت محسوب می شود تصریح کرد: نقش بازار سرمایه در تامین مالی از سیستم بانکی گرفته تا سایر مجموعه های مالی هر لحظه  پر رنگ تر می شود و باید برای آن برنامه ریزی های اساسی انجام داد.

مدیرعامل تامین سرمایه تمدن تصریح کرد: صنعت ریلی به واسطه مدل درآمدی و نوع سرمایه گذاری که در حوزه تجهیزات دارد بستر مناسبی است تا فرآیندهای تامین مالی از  بازار سرمایه را برای آن تعریف کنیم.

خواجه نصیری توضیح داد: می توانیم اوراقی را در همین حوزه منتشر کنیم و پشتوانه این اوراق، تجهیزات و زیرساخت هایی باشد که در صنعت ریلی وجود دارد.

مدیرعامل تامین سرمایه تمدن به عنوان مثال به اوراق اجاره دارایی ها اشاره کرده و ادامه داد: می توان بر اساس این اوراق، تامین مالی را شکل داده و منابع را تجهیز کنیم تا  بعد از اینکه این پروژه ها به ثمر نشست از این منابع استفاده کنیم.

خواجه نصیری تصریح کرد: اوراق منفعت، اوراق مشارکت و اوراق استصناع از انواع اوراقی است که می توانند در این حوزه مورد استفاده قرار گیرند.

مدیرعامل تامین سرمایه تمدن با بیان اینکه سعی شده رابطه بین صنعت ریلی کشور و بازار بکر قابل استفاده برای این سیستم شکل گیرد، گفت: در گذشته تامین مالی صنعت حمل و نقل و حوزه ریلی از طریق بازار سرمایه انجام شده و این فرآیند به بخش خصوصی کمک کرد تا با منابعی که به دست آوردند، تجهیزات را خریداری و مستقر کرده و توسعه دهند.

مدیر عامل تامین سرمایه تمدن اضافه کرد:  وزن صنعت ریلی در استفاده از ابزارهای تامین مالی بازار سرمایه بالا رفته و جریانی را شروع کرده است که می تواند بسیار بسیار گسترده تر باشد.

خواجه نصیری با تاکید بر آنکه باید رابطه بین صنعت ریلی و سایر صنعت ها با بازار سرمایه بیشتر شود ادامه داد: برای توسعه باید بتوانیم با آشنایی بیشتر از این ابزارها استفاده کنیم.

مدیر عامل تامین سرمایه تمدن معتقد است: باید ساختارهای تعریف شده جدیدی به صورت ویژه برای صنعت ریلی در بازار سرمایه تعریف شود و متناسب با این صنعت خاص شکل بگیرد.

خواجه نصیری توضیح داد: این امر می تواند مدل های بدهی باشد که از طریق اوراق منتشره اتفاق  می افتد و موضوعی است که قبلا در صنایع دیگر داشته ایم و یا از طریق  مدل های مشارکتی باشد تا از طریق صندوق های مشارکتی، مشارکت مردم را جلب کنیم.

مدیر عامل تامین سرمایه تمدن گفت: سابقه نشان داده است که بسیاری  از شرکت هایی که در صنعت ریلی به صورت بخش خصوصی فعال شدند امکان سودآوری خوبی را برای سرمایه گذارانشان فراهم کردند.

خواجه نصیری با اشاره به اینکه صنعت حمل و نقل ریلی را باید به عنوان صنعتی که بازدهی دارد مدنظر قرار دهیم ادامه داد: توجه به صنعت حمل و نقل ریلی یک توسعه همه جانبه است که نیاز دارد برای آن برنامه ریزی شود. برنامه ریزی که نقطه آغازین آن ایجاد ساختارهایی برای جذب منابع مالی و تامین آن است.

مدیر عامل تامین سرمایه تمدن با اشاره به حجم بالای نقدینگی که در کشور وجود دارد تصریح کرد: اگر بتوانیم واسطه هایی را از جنس بازار سرمایه برای هدایت این نقدینگی به سمت صنعت ریلی ایجاد کنیم، هم می توانیم سرمایه گذاران بسیاری در این بازار جذب کنیم و هم برای سرمایه گذاران منفعت زیادی ایجاد کنیم.

خواجه نصیری اضافه کرد: باید صنعت ریلی را به عنوان یکی از صنعت های زیرساختی که  فضای زندگی کردن را بهبود بخشیده و یکی از شاخص های توسعه یافتگی کشور است، گسترش دهیم.

مدیر عامل تامین سرمایه تمدن خاطر نشان کرد: آشنایی صنعت ریلی با ابزارهای بازار سرمایه به خوبی  آغاز  شده و سرعتش در سال جاری بسیار خوب بوده و تعامل بین بخش های مختلف ایجاد شده است.

خواجه نصیری اضافه کرد: تعامل خوبی میان متولیان زیرساخت ها و بخش خصوصی توسعه دهنده سرویس ها و خدمات در صنعت ریلی اتفاق افتاده است.

مدیر عامل تامین سرمایه تمدن تاکید کرد: در حال حاضر امکان ضمانت تامین مالی ها از سمت نهاد متولی راه آهن کشور و شرایط تامین مالی به پشتوانه قوانین موجود در کشور مهیاست و  باید هرچه سریعتر و  بهتر به عمل  نزدیک شده تا  به موتور محرک توسعه صنعت ریلی کشور تبدیل شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

معافیت مالیاتی حقوق‌های تا دو میلیون و 750 هزار تومان

افزایش 42 درصدی جذب سپرده‌های قرض‌الحسنه بانک سرمایه

پرداخت 5380 هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخش‌های اقتصادی

ماموریت بیمه مرکزی پیشگیری از آسیب شرکت های بیمه است

استقبال تجار از سیاست تشویقی بانک مرکزی

ورود اسکناس ارز به کشور آزاد است

الحاق ایران به اتحادیه اوراسیا کار بزرگی در شرایط تحریم است

عملیاتی شدن رمز یکبار مصرف در بانک‌ صادرات ایران از اول سال آینده

حمایت بانک ملی از تولید کنندگان کالاهای استراتژیک

جای خالی «برند» در اقتصاد ایران

صدور بیش از سه میلیون و ششصد هزار فقره بیمه نامه از سوی بیمه ما

آیین نامه تأسیس بورس در مناطق آزاد تجاری – صنعتی تصویب شد

افزایش 36 درصدی صادرات ایران به روسیه در سال 2018

نگرانی بابت بانک ها وجود ندارد

وزارت ورزش مکلف به عرضه سهام باشگاه پرسپولیس و استقلال در بورس شد

تنظیم هزینه ها با کمک ابزارهای مالی

توسعه کمی و کیفی بازار مالی با اوراق منفعت

استعلام سهام عدالت به اپلیکیشن دولت همراه اضافه می‌شود

امکان رصد جریان وجوه با فناوری‌های نوین مالی

ایران بنزین صادر می کند

صادرات از مناطق آزاد مشروط شد

فهرست معافیت از تحریم‌های نفتی ایران کوچک می‌شود

ارتقا رتبه استاندارد ایران در جهان

برگزاری چالش نوآوری باز در بانک ملی ایران

تشدید انسداد حساب‌های با گردش‌ بدون حساب و کتاب

اهدای تجهیزات بیمارستانی توسط بانک ‌ایران زمین به زلزله‌زدگان کرمانشاه

کانال مالی ایران و اروپا ارتباطی با FATF ندارد

ابلاغ جدیدی درباره تغییر قیمت فولاد و میلگرد وجود ندارد

وعده وزیر صنعت محقق نشد

صادرات گوشت مرغ ممنوع می‌شود

بانک ها واحدهای صنعتی بزرگ کشور را تامین مالی کنند

مشمولان سهام عدالت نمی‌توانند سهام خود را خرید و فروش کنند

724 بهترین اپلیکیشن موبایلی کشور شد

اعطای تسهیلات ارزان با شرایط آسان در بانک آینده

رونمایی از دو نرم افزار جدید"پاکت" و "داک" توسط بانک شهر

بانک صادرات زیر بار نرخ سود غیرقانونی نخواهد رفت

صادرات ایران به عراق به 9 میلیارد دلار می رسد

افزایش سهمیه ارز واحدهای تولیدی و صنعتی در مناطق آزاد

مراسم اختتامییه هفتمین جشنواره بانک پاسارگاد برگزارشد

رونمایی از گردش‌کارت اعتباری بانک گردشگری

جدول مشوق های عرضه کنندگان ارز حاصل از صادرات منتشر شد

خروج موفق بانک ملی از بنگاه داری

مشوق‌های جدید برای صادرکنندگان خوش حساب

فروش 39 هزار و 842 میلیارد ریال اوراق مشارکت در 9 ماه

برای سود بیشتر سهام عدالت را نفروشید

عرضه نفت‎خام در بورس انرژی؛ هفته آینده

وزارت راه به جمع بیمه گذاران تجارت‌نو پیوست

رشد 34 درصدی فروش بیمه معلم

تسهیلات مالی برای استفاده کنندگان طرح مهر بیمه دانا

انتشار اوراق آتی صندوق‌های کالایی در دستور کار بورس کالا