آخرین مطالب

مدیرعامل تامین سرمایه تمدن پیشنهاد کرد

انتشار اوراق با پشتوانه تجهیزات صنعت ریلی بورس

انتشار اوراق با پشتوانه تجهیزات صنعت ریلی

  بزرگنمایی:

اخبار مالی-مدیرعامل تامین سرمایه تمدن پیشنهاد داد که می توان اوراقی را در همین حوزه حمل و نقل ریلی منتشر کنیم و پشتوانه این اوراق، تجهیزات و زیرساخت هایی باشد که در صنعت ریلی وجود دارد.

محمودرضا خواجه نصیری در همایش فرصت های سرمایه گذاری و تامین مالی در حوزه های حمل و نقل ریلی ضمن بیان اینکه وزن صنعت ریلی در استفاده از ابزارهای تامین مالی بازار سرمایه افزایش داشته، عنوان کرد :توجه به صنعت حمل و نقل ریلی یک توسعه همه جانبه است که  نیازمند برنامه ریزی است؛ برنامه ریزی که نقطه آغازین آن ایجاد ساختارهایی برای جذب منابع مالی و تامین آن است.

وی گفت: امسال قانون بودجه و سیاست های حوزه اقتصادی و توسعه ای کشور، تاکید ویژه ای در حوزه توسعه صنعت ریلی کشور داشته و مصوبات و تصمیمات خوبی در این حوزه اتخاذ شده است.

مدیرعامل تامین سرمایه تمدن، توسعه صنعت ریلی کشور را یکی از نیازهای اساسی و اصلی امروز کشور دانسته و گفت: توسعه صنعت ریلی می تواند به بهبود فضای زندگی مردم و فضای کسب و کار کمک کند.

خواجه نصیری اضافه کرد: یکی از نیازهای اساسی توسعه هر بخشی، تامین مالی و تامین سرمایه گذاری است و بعد از سیاست گذاری و تعیین اهداف رسیدن به این توسعه، در قدم بعدی  باید موضوع تامین مالی مورد توجه قرار گیرد.

مدیرعامل تامین سرمایه تمدن با بیان اینکه  پیشنیاز ابتدایی و  اولیه توسعه، تامین مالی است گفت: بازار سرمایه از جمله نهاد هایی در کشور است که در تامین مالی کم هزینه راه گشا است و در بسیاری از حوزه ها می توان از آن بهره برداری کرد.

خواجه نصیری با بیان اینکه سرمایه گذاری و تامین مالی در بازار سرمایه بلند مدت محسوب می شود تصریح کرد: نقش بازار سرمایه در تامین مالی از سیستم بانکی گرفته تا سایر مجموعه های مالی هر لحظه  پر رنگ تر می شود و باید برای آن برنامه ریزی های اساسی انجام داد.

مدیرعامل تامین سرمایه تمدن تصریح کرد: صنعت ریلی به واسطه مدل درآمدی و نوع سرمایه گذاری که در حوزه تجهیزات دارد بستر مناسبی است تا فرآیندهای تامین مالی از  بازار سرمایه را برای آن تعریف کنیم.

خواجه نصیری توضیح داد: می توانیم اوراقی را در همین حوزه منتشر کنیم و پشتوانه این اوراق، تجهیزات و زیرساخت هایی باشد که در صنعت ریلی وجود دارد.

مدیرعامل تامین سرمایه تمدن به عنوان مثال به اوراق اجاره دارایی ها اشاره کرده و ادامه داد: می توان بر اساس این اوراق، تامین مالی را شکل داده و منابع را تجهیز کنیم تا  بعد از اینکه این پروژه ها به ثمر نشست از این منابع استفاده کنیم.

خواجه نصیری تصریح کرد: اوراق منفعت، اوراق مشارکت و اوراق استصناع از انواع اوراقی است که می توانند در این حوزه مورد استفاده قرار گیرند.

مدیرعامل تامین سرمایه تمدن با بیان اینکه سعی شده رابطه بین صنعت ریلی کشور و بازار بکر قابل استفاده برای این سیستم شکل گیرد، گفت: در گذشته تامین مالی صنعت حمل و نقل و حوزه ریلی از طریق بازار سرمایه انجام شده و این فرآیند به بخش خصوصی کمک کرد تا با منابعی که به دست آوردند، تجهیزات را خریداری و مستقر کرده و توسعه دهند.

مدیر عامل تامین سرمایه تمدن اضافه کرد:  وزن صنعت ریلی در استفاده از ابزارهای تامین مالی بازار سرمایه بالا رفته و جریانی را شروع کرده است که می تواند بسیار بسیار گسترده تر باشد.

خواجه نصیری با تاکید بر آنکه باید رابطه بین صنعت ریلی و سایر صنعت ها با بازار سرمایه بیشتر شود ادامه داد: برای توسعه باید بتوانیم با آشنایی بیشتر از این ابزارها استفاده کنیم.

مدیر عامل تامین سرمایه تمدن معتقد است: باید ساختارهای تعریف شده جدیدی به صورت ویژه برای صنعت ریلی در بازار سرمایه تعریف شود و متناسب با این صنعت خاص شکل بگیرد.

خواجه نصیری توضیح داد: این امر می تواند مدل های بدهی باشد که از طریق اوراق منتشره اتفاق  می افتد و موضوعی است که قبلا در صنایع دیگر داشته ایم و یا از طریق  مدل های مشارکتی باشد تا از طریق صندوق های مشارکتی، مشارکت مردم را جلب کنیم.

مدیر عامل تامین سرمایه تمدن گفت: سابقه نشان داده است که بسیاری  از شرکت هایی که در صنعت ریلی به صورت بخش خصوصی فعال شدند امکان سودآوری خوبی را برای سرمایه گذارانشان فراهم کردند.

خواجه نصیری با اشاره به اینکه صنعت حمل و نقل ریلی را باید به عنوان صنعتی که بازدهی دارد مدنظر قرار دهیم ادامه داد: توجه به صنعت حمل و نقل ریلی یک توسعه همه جانبه است که نیاز دارد برای آن برنامه ریزی شود. برنامه ریزی که نقطه آغازین آن ایجاد ساختارهایی برای جذب منابع مالی و تامین آن است.

مدیر عامل تامین سرمایه تمدن با اشاره به حجم بالای نقدینگی که در کشور وجود دارد تصریح کرد: اگر بتوانیم واسطه هایی را از جنس بازار سرمایه برای هدایت این نقدینگی به سمت صنعت ریلی ایجاد کنیم، هم می توانیم سرمایه گذاران بسیاری در این بازار جذب کنیم و هم برای سرمایه گذاران منفعت زیادی ایجاد کنیم.

خواجه نصیری اضافه کرد: باید صنعت ریلی را به عنوان یکی از صنعت های زیرساختی که  فضای زندگی کردن را بهبود بخشیده و یکی از شاخص های توسعه یافتگی کشور است، گسترش دهیم.

مدیر عامل تامین سرمایه تمدن خاطر نشان کرد: آشنایی صنعت ریلی با ابزارهای بازار سرمایه به خوبی  آغاز  شده و سرعتش در سال جاری بسیار خوب بوده و تعامل بین بخش های مختلف ایجاد شده است.

خواجه نصیری اضافه کرد: تعامل خوبی میان متولیان زیرساخت ها و بخش خصوصی توسعه دهنده سرویس ها و خدمات در صنعت ریلی اتفاق افتاده است.

مدیر عامل تامین سرمایه تمدن تاکید کرد: در حال حاضر امکان ضمانت تامین مالی ها از سمت نهاد متولی راه آهن کشور و شرایط تامین مالی به پشتوانه قوانین موجود در کشور مهیاست و  باید هرچه سریعتر و  بهتر به عمل  نزدیک شده تا  به موتور محرک توسعه صنعت ریلی کشور تبدیل شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

سود هر سهم "وپاسار" افزایشی بود

انسجام بیمه گران زمینه ساز رشد و شکوفایی این صنعت خواهد شد

مجمع عمومی عادی سالیانه انجمن مدیریت ایران برگزار شد

برنامه های بورس کالای ایران در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه

ون بیشترین کاهش تولید خودرو را داشته است

مصوبات ویژه استانی برای پرداخت خسارات مددجویان کمیته امداد

برگزاری مراسم روز ارتش با مشارکت بیمه حکمت

حضور بیمه نوین در دوازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه

نفت وارداتی به خلیج آمریکا، به کمترین میزان چند دهه اخیر رسید

7 هزار و 107 میلیون ورقه بهادار در فرابورس دست به دست شد

حضور فعال و گسترده بیمه ایران در نمایشگاه فاینکس2019

رمز یکبار مصرف را از «بام» فعال کنید

دیدار رئیس کل بانک مرکزی با سفیر سوئیس

ضروت تسهیل روابط بانکی ایران و ترکیه

راه‌‌اندازی سامانه مدیریت تجربه مشتری (CEM) در بیمه کوثر

اعلام آمادگی 3شرکت برای راه اندازی معاملات گواهی سپرده شمش طلا

تحقق تجارت یک میلیارد دلاری ایران و بنگلادش

جزئیات پیشنهاد بانک مرکزی برای حذف چهار صفر از پول ملی

نقش اصلی نمایشگاه فاینکس،فرهنگ‌سازی بازارسرمایه است

افزایش 400 هزار تومانی حقوق باید از این ماه محسوب شود

حفظ منافع شهروندان، اولویت کاری بانک شهر است

لبخند بورس‌های آسیایی به رشد اقتصادی چین

دلار کمی عقب نشست

نرخ حق الوکاله بانک رفاه کارگران اعلام شد

افتتاح پروژه در حال احداث ساختمان مرکزی بیمه کوثر

عملکرد بی سابقه بانک در حوزه وصول مطالبات در سال 1397

ارائه خدمات ارزی به تعاون گران و فعالان اقتصادی

​بانک صادرات ایران امسال با «طراوت» به دنبال تحریک تقاضای کل است

مساله نوآوری در صنعت بیمه

17 میلیون تراکنش مالی موفق در اپلیکیشن بله ثبت شد

حضور بیمه معلم با میز خدمات آنلاین در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه

بیمه سینا خسارت آسیب‌دیدگان سیل آق‌قلا را پرداخت کرد

عملکرد مطلوب بانک پارسیان در بهبود وضعیت مردم در مناطق محروم

برگزاری دومین نمایشگاه بین‌المللی کار در ایران

بخشنامه جدید تسهیلات قرض الحسنه ازدواج ابلاغ شد

عرضه یک میلیون بشکه میعانات گازی

تسهیلات بانک قرض الحسنه مهر ایران 70 درصد افزایش یافت

آیا خریداران مسکن حباب می‌خرند؟

باید قدر اعتماد مردم به صنعت بیمه را دانست

قدردانی رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) از بانک صادرات

کسب رتبه یک توانگری شرکت بیمه "ما" از بیمه مرکزی ج.ا.ا

جوان‌‌گرایی کلید پیشرفت بیمه کوثر

6550 لیتر سوخت قاچاق کشف شد

برنامه جدید وزارت راه برای بازسازی پروژه‌های تخریب شده در سیل

تحقق رونق تولید با عرضه کامل کالاهای اساسی در بورس کالا

تجمیع خسارت در پوشش حوادث فاجعه آمیز

بازار دوم فرابورس ایران بیشترین ارزش معاملاتی را به خود اختصاص داد

اهتمام شبکه بانکی برای رفع نیازهای ضروری و کمک به عادی سازی زندگی مردم

بانک‌ها در جنگ اقتصادی، مسئولیت سنگین و مهمی بردوش دارند

تخفیف اعیاد شعبانیه بیمه پاسارگاد