آخرین مطالب

درپنجمین نمایشگاه صنعت بومی و سایبری مطرح شد

ضرورت پیاده سازی محصولات بومی در حوزه ی امنیت و زیر ساخت بانک

ضرورت پیاده سازی محصولات بومی در حوزه ی امنیت و زیر ساخت

  بزرگنمایی:

اخبار مالی- ضرورت پیاده سازی محصولات بومی در حوزه ی امنیت و زیر ساخت درپنجمین نمایشگاه صنعت بومی و سایبری مطرح شد.

  پنجمین نمایشگاه صنعت بومی و سایبری در راستای تحقق سیاست‌های کلی ابلاغ‌ شده مبنی بر حمایت از تولیدکنندگان محصولات بومی از یازدهم آذر ماه به مدت 4 روز با حضور شرکت های فعال در حوزه ی امنیت سایبری، ارایه دهنگان زیر ساخت و استارتاپ ها و به همت سازمان پدافند غیر عامل در حال برگزاری است.

یکی از شرکت های حال حاضر در نمایشگاه هلدینگ فناپ است که با حضور سه شرکت داتین، ابراوران و فناپ ساخت محصولات خود را به بازدیدکنندگان معرفی می کند.

علیرضا نمازی مدیر بازاریابی شرکت داتین در خصوص برگزاری پنجمین نمایشگاه سایبری و حضور شرکت داتین در این نمایشگاه می گوید: هدف این نمایشگاه که به همت سازمان پدافند غیر عامل برگزار شده است شناسایی و همراهی شرکت های فناوری درحوزه امنیت سایبری و بومی سازی محصولات این حوزه توام با بهینه سازی تجهیزات و ممنوعیت تامین نیازهای امنیتی از خارج است. تعامل شرکت های داخلی حاضر در نمایشگاه نیز سبب رشد محصولات داخلی و نزدیک تر شدن هرچه بیشتربه محصولات مشابه خارجی  می شود.

نمازی افزود: باید توجه داشت پیاده سازی محصولات بومی در کشور امری ضروری است، اما حساسیت در حوزه امنیت زیرساخت ها در کشور این ضرورت را دو چندان می کند و شرکت داتین نیز به عنوان یکی از ارایه دهندگان داخلی نرم افزارهای مالی، بانکی و بیمه ای برای تحقق این مهم در نمایشگاه حضور فعالی دارد. تا کنون نیز نرم افزارهای تولیدشده توسط شرکت در حوزه های حساس زیر ساختی کشور(بانک، بیمه و شرکت های پرداخت) مورد استفاده قرارگرفته است و همواره در تلاشیم شرکت ها وبانک ها را از محصولات مشابه خارجی بی نیاز کنیم.

وی در خصوص توجه به بحث امنیت در تولید محصولات گفت: علاوه بر آنکه تمامی مراحل تولید این سامانه ها در داخل کشور انجام گرفته و کاملا منطبق بر نیازها و ویژگی های کشور طراحی شده اند؛ امنیت را چه در مرحله تولید و چه بهره برداری لحاظ کردیم و از این نظرکلیه محصولات در راستای همراهی و پاسخگویی به دغدغه های ملی و نهادهای ذیربط مسئول گام بر می دارند.

 

خودکفایی سایبری صنایع کشور با تولید اولین ERP بومی

 

فرهاد سارانی کارشناس ارشد توسعه کسب و کار فناپ سافت، واحد راهکارهای جامع سازمانی شرکت فناپ، با اشاره به فعالیت های این واحد در حوزه ی توسعه پلتفرم ها، راهکار جامع و یکپارچه صنعتی برای سازمانهای مقیاس بزرگ، دولت الکترونیک و تسهیل زندگی شهروندی، گفت: این واحد با استفاده از توان فنی نیروهای نخبه داخلی و تجربه شرکت‌های مطرح بین‌المللی، نخستین ERP بومیِ هم‌سطح با استانداردهای جهانی در زمینه صنایع فلزی، معدنی، نفت، گاز و پتروشیمی و سایر صنایعی که برای آن راهکاری ارائه نشده را تولید کرده است. در گذشته این محصول به صورت بومی در کشور وجود نداشت و نمونه های خارجی آن در کشور استفاده می شد که عمدتا با توجه به تفاوت فرهنگی و ساختار سازمان های ایرانی با شکست مواجه می شد، اما در حال حاضر این محصول به صورت بومی تولید شده است و در هلدینگ صنعتی و معدنی میدکو که تولید 30 درصد فولاد کشور را در برنامه خود دارد در حال پیاده سازی است که تا انتهای سال بخش های مهمی از این راهکار استقرار خواهد یافت ؛ 235 فرآیند با بیش از 5400 قابلیت در این سامانه دیده شده است که 20٪ امکاناتی بیشتر نسبت به نمونه های خارجی را به ارمغان خواهد آورد.

در واقع این راهکار یکپارچگی در سطح داده، فرایند و اتوماسیون صنعتی را شامل می شود و باعث کاهش بهای تمام شده محصولات در صنایع می شود.  این محصول قابلیت این را دارد که با توجه به صنایع مختلف سفارشی سازی شود.

پروژه ی پنجره واحد خدمات سرمایه گذاری استان خوزستان که فازهای پایانی خود را سپری می کند محصول دیگر شرکت در حوزه دولت الکترونیک است. این سامانه کلیه فرایندهای سرمایه گذاری (بیش از 150 فرآیند) را یکپارچه می کند  و از این طریق سرمایه گذار می تواند به راحتی فرصت های سرمایه گذاری را مشاهده کرده، انتخاب کند و با گردش پرونده های سرمایه گذاری در سازمان های مربوطه، باعث کاهش زمان، افزایش شفافیت و تکریم ارباب رجوع شود.

راهکار جامع و یکپارچه دانشگاهی، راهکاری فرایندگرا در زمینه مدیریت یکپارچه دانشگاه نیز محصول دیگر فناپ سافت است که کلیه فرآیندهای دانشگاهی را یکپارچه می کند.

همچنین پلتفرم تسهیل زندگی شهروندی با عنوان سرزمین هوشمند پاد، محصول دیگر این شرکت است که در آن طیف گسترده و متنوعی از خدمات، از لایه های زیرساختی و پلتفرمی برای کسب و کارها تا نیازمندی های کاربران، عرضه می شود. این پلتفرم در هشت حوزه نیازهای سبد مصرفی خانوارها را بصورت دیجیتالی مکانیزه خواهد کرد. پاد، پلتفرمی جامع و قدرتمند است که خدمات متنوعی از قبیل سامانه یکتای احراز هویت، خدمات ابری، پنجره واحد سازمانی و خدمات مبتنی بر اینترنت اشیاء را ارائه میکند.

میلاد قاسم زاده معمار  توسعه وتجارت ابرآروان نیز در خصوص علت حضور اینچنین پاسخ داد: رویکرد شرکت در حوزه سایبری سبب حضور شرکت در نمایشگاه صنعت  بومی پدافند سایبری شده است . محصول CDN  یکی از محصولات استراتژیک ماست که در سال های اخیر بخشی به نام  cloud security به آن  اضافه شده است که حفاظت حملات DDOS  لایه سوم ، چهارم ،هفتم و  firewall  و waf است که نمونه ی مشابهی در کشور ندارد. هر ساله ویژگی های بیشتری به این محصولات اضافه می شود و محصولات را با نیاز های داخلی منطبق میکنیم. تا به امروز نیز تنها شرکت ارای دهنده  DDOS Protection به صورت بومی هستیم که از این محصول استقبال بسیار خوبی شده است. چیزی در حدود 3 هزار وبسایت از جمله نهاد ریاست جمهوری، وزارت امور خارجه ، وزارت نیرو ، راهداری و .... ،همچنین 7 هزار وبسایت خصوصی مانند بانک پاسارگاد ، بانک سامان،دیجی کالا، بامیلو و ...... از ما سرویس می گیرند.

قاسم زاده ادامه داد: کلیه محصولات از صفر تا صد در ایران طراحی و تولید شده و در نقاط مختلفی گسترش یافته است. در حوزه ی CDN در داخل تهران در مبین نت ، آسیا تک ، رسپینا  و فناپ تلکام و .....هستیم ، همچنین در  شیراز ،مشهد ،اصفهان ، تبریز و نیز سه نقطه در امریکا هشت نقطه در اروپا یک نقطه در سنگاپور و یک نقطه در ژاپن پاپ سایت های ما حضور دارند. در حوزه زیر ساخت ابری نیز در دو دیتاسنتر به همراهی مبین نت و آسیاتک حضور داریم.

در حوزه Cloud Security ایران جز کشورهای روبه رشد در صنعت سایبری است.

قاسم زاده در خصوص توانایی ایران در حوزه سایبری گفت: در حوزه Cloud Security ایران جز کشورهای روبه رشد در صنعت سایبری است. به عقیده ی من تیم امنیت ایران جز کشورهای  برتر دنیا به حساب می آید. اما در حوزه امنیت از جهت نوآوری فاصله زیادی با سایر کشورهای متخصص دراین حوزه داریم.

در سال های آتی با ورود موج نخبگان جوان در قالب استارتاپ ها و همچنین ایجاد و رشد شتابدهنده ها و مراکز نوآوری انتظار می رود رشد قابل توجهی در این حوزه دیده شود و سبب شود تنها دنباله رو و مصرف کننده محصولات امنیتی نباشیم.

 

تعامل دانشگاه و صنعت کمک به سزایی به رشد صنعت در حوزه امنیت می کند.

تعامل دانشگاه و صنعت در حوزه ی امنیت بسیار تاثیر گذار است. چرا که فاصله دانش در این حوزه در دانشگاه ها با صنعت تفاوت به سزایی دارد. در بحث امنیت در دانشگاه جوانان مستعدی وجود دارد که می توانند در تعامل با صنعت خلا ها را شناسایی کرده و به بهبود آن کمک کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

سود هر سهم "وپاسار" افزایشی بود

انسجام بیمه گران زمینه ساز رشد و شکوفایی این صنعت خواهد شد

مجمع عمومی عادی سالیانه انجمن مدیریت ایران برگزار شد

برنامه های بورس کالای ایران در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه

ون بیشترین کاهش تولید خودرو را داشته است

مصوبات ویژه استانی برای پرداخت خسارات مددجویان کمیته امداد

برگزاری مراسم روز ارتش با مشارکت بیمه حکمت

حضور بیمه نوین در دوازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه

نفت وارداتی به خلیج آمریکا، به کمترین میزان چند دهه اخیر رسید

7 هزار و 107 میلیون ورقه بهادار در فرابورس دست به دست شد

حضور فعال و گسترده بیمه ایران در نمایشگاه فاینکس2019

رمز یکبار مصرف را از «بام» فعال کنید

دیدار رئیس کل بانک مرکزی با سفیر سوئیس

ضروت تسهیل روابط بانکی ایران و ترکیه

راه‌‌اندازی سامانه مدیریت تجربه مشتری (CEM) در بیمه کوثر

اعلام آمادگی 3شرکت برای راه اندازی معاملات گواهی سپرده شمش طلا

تحقق تجارت یک میلیارد دلاری ایران و بنگلادش

جزئیات پیشنهاد بانک مرکزی برای حذف چهار صفر از پول ملی

نقش اصلی نمایشگاه فاینکس،فرهنگ‌سازی بازارسرمایه است

افزایش 400 هزار تومانی حقوق باید از این ماه محسوب شود

حفظ منافع شهروندان، اولویت کاری بانک شهر است

لبخند بورس‌های آسیایی به رشد اقتصادی چین

دلار کمی عقب نشست

نرخ حق الوکاله بانک رفاه کارگران اعلام شد

افتتاح پروژه در حال احداث ساختمان مرکزی بیمه کوثر

عملکرد بی سابقه بانک در حوزه وصول مطالبات در سال 1397

ارائه خدمات ارزی به تعاون گران و فعالان اقتصادی

​بانک صادرات ایران امسال با «طراوت» به دنبال تحریک تقاضای کل است

مساله نوآوری در صنعت بیمه

17 میلیون تراکنش مالی موفق در اپلیکیشن بله ثبت شد

حضور بیمه معلم با میز خدمات آنلاین در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه

بیمه سینا خسارت آسیب‌دیدگان سیل آق‌قلا را پرداخت کرد

عملکرد مطلوب بانک پارسیان در بهبود وضعیت مردم در مناطق محروم

برگزاری دومین نمایشگاه بین‌المللی کار در ایران

بخشنامه جدید تسهیلات قرض الحسنه ازدواج ابلاغ شد

عرضه یک میلیون بشکه میعانات گازی

تسهیلات بانک قرض الحسنه مهر ایران 70 درصد افزایش یافت

آیا خریداران مسکن حباب می‌خرند؟

باید قدر اعتماد مردم به صنعت بیمه را دانست

قدردانی رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) از بانک صادرات

کسب رتبه یک توانگری شرکت بیمه "ما" از بیمه مرکزی ج.ا.ا

جوان‌‌گرایی کلید پیشرفت بیمه کوثر

6550 لیتر سوخت قاچاق کشف شد

برنامه جدید وزارت راه برای بازسازی پروژه‌های تخریب شده در سیل

تحقق رونق تولید با عرضه کامل کالاهای اساسی در بورس کالا

تجمیع خسارت در پوشش حوادث فاجعه آمیز

بازار دوم فرابورس ایران بیشترین ارزش معاملاتی را به خود اختصاص داد

اهتمام شبکه بانکی برای رفع نیازهای ضروری و کمک به عادی سازی زندگی مردم

بانک‌ها در جنگ اقتصادی، مسئولیت سنگین و مهمی بردوش دارند

تخفیف اعیاد شعبانیه بیمه پاسارگاد