اخبار مالی

آخرین مطالب

درپنجمین نمایشگاه صنعت بومی و سایبری مطرح شد

ضرورت پیاده سازی محصولات بومی در حوزه ی امنیت و زیر ساخت بانک

ضرورت پیاده سازی محصولات بومی در حوزه ی امنیت و زیر ساخت

  بزرگنمایی:

اخبار مالی- ضرورت پیاده سازی محصولات بومی در حوزه ی امنیت و زیر ساخت درپنجمین نمایشگاه صنعت بومی و سایبری مطرح شد.

  پنجمین نمایشگاه صنعت بومی و سایبری در راستای تحقق سیاست‌های کلی ابلاغ‌ شده مبنی بر حمایت از تولیدکنندگان محصولات بومی از یازدهم آذر ماه به مدت 4 روز با حضور شرکت های فعال در حوزه ی امنیت سایبری، ارایه دهنگان زیر ساخت و استارتاپ ها و به همت سازمان پدافند غیر عامل در حال برگزاری است.

یکی از شرکت های حال حاضر در نمایشگاه هلدینگ فناپ است که با حضور سه شرکت داتین، ابراوران و فناپ ساخت محصولات خود را به بازدیدکنندگان معرفی می کند.

علیرضا نمازی مدیر بازاریابی شرکت داتین در خصوص برگزاری پنجمین نمایشگاه سایبری و حضور شرکت داتین در این نمایشگاه می گوید: هدف این نمایشگاه که به همت سازمان پدافند غیر عامل برگزار شده است شناسایی و همراهی شرکت های فناوری درحوزه امنیت سایبری و بومی سازی محصولات این حوزه توام با بهینه سازی تجهیزات و ممنوعیت تامین نیازهای امنیتی از خارج است. تعامل شرکت های داخلی حاضر در نمایشگاه نیز سبب رشد محصولات داخلی و نزدیک تر شدن هرچه بیشتربه محصولات مشابه خارجی  می شود.

نمازی افزود: باید توجه داشت پیاده سازی محصولات بومی در کشور امری ضروری است، اما حساسیت در حوزه امنیت زیرساخت ها در کشور این ضرورت را دو چندان می کند و شرکت داتین نیز به عنوان یکی از ارایه دهندگان داخلی نرم افزارهای مالی، بانکی و بیمه ای برای تحقق این مهم در نمایشگاه حضور فعالی دارد. تا کنون نیز نرم افزارهای تولیدشده توسط شرکت در حوزه های حساس زیر ساختی کشور(بانک، بیمه و شرکت های پرداخت) مورد استفاده قرارگرفته است و همواره در تلاشیم شرکت ها وبانک ها را از محصولات مشابه خارجی بی نیاز کنیم.

وی در خصوص توجه به بحث امنیت در تولید محصولات گفت: علاوه بر آنکه تمامی مراحل تولید این سامانه ها در داخل کشور انجام گرفته و کاملا منطبق بر نیازها و ویژگی های کشور طراحی شده اند؛ امنیت را چه در مرحله تولید و چه بهره برداری لحاظ کردیم و از این نظرکلیه محصولات در راستای همراهی و پاسخگویی به دغدغه های ملی و نهادهای ذیربط مسئول گام بر می دارند.

 

خودکفایی سایبری صنایع کشور با تولید اولین ERP بومی

 

فرهاد سارانی کارشناس ارشد توسعه کسب و کار فناپ سافت، واحد راهکارهای جامع سازمانی شرکت فناپ، با اشاره به فعالیت های این واحد در حوزه ی توسعه پلتفرم ها، راهکار جامع و یکپارچه صنعتی برای سازمانهای مقیاس بزرگ، دولت الکترونیک و تسهیل زندگی شهروندی، گفت: این واحد با استفاده از توان فنی نیروهای نخبه داخلی و تجربه شرکت‌های مطرح بین‌المللی، نخستین ERP بومیِ هم‌سطح با استانداردهای جهانی در زمینه صنایع فلزی، معدنی، نفت، گاز و پتروشیمی و سایر صنایعی که برای آن راهکاری ارائه نشده را تولید کرده است. در گذشته این محصول به صورت بومی در کشور وجود نداشت و نمونه های خارجی آن در کشور استفاده می شد که عمدتا با توجه به تفاوت فرهنگی و ساختار سازمان های ایرانی با شکست مواجه می شد، اما در حال حاضر این محصول به صورت بومی تولید شده است و در هلدینگ صنعتی و معدنی میدکو که تولید 30 درصد فولاد کشور را در برنامه خود دارد در حال پیاده سازی است که تا انتهای سال بخش های مهمی از این راهکار استقرار خواهد یافت ؛ 235 فرآیند با بیش از 5400 قابلیت در این سامانه دیده شده است که 20٪ امکاناتی بیشتر نسبت به نمونه های خارجی را به ارمغان خواهد آورد.

در واقع این راهکار یکپارچگی در سطح داده، فرایند و اتوماسیون صنعتی را شامل می شود و باعث کاهش بهای تمام شده محصولات در صنایع می شود.  این محصول قابلیت این را دارد که با توجه به صنایع مختلف سفارشی سازی شود.

پروژه ی پنجره واحد خدمات سرمایه گذاری استان خوزستان که فازهای پایانی خود را سپری می کند محصول دیگر شرکت در حوزه دولت الکترونیک است. این سامانه کلیه فرایندهای سرمایه گذاری (بیش از 150 فرآیند) را یکپارچه می کند  و از این طریق سرمایه گذار می تواند به راحتی فرصت های سرمایه گذاری را مشاهده کرده، انتخاب کند و با گردش پرونده های سرمایه گذاری در سازمان های مربوطه، باعث کاهش زمان، افزایش شفافیت و تکریم ارباب رجوع شود.

راهکار جامع و یکپارچه دانشگاهی، راهکاری فرایندگرا در زمینه مدیریت یکپارچه دانشگاه نیز محصول دیگر فناپ سافت است که کلیه فرآیندهای دانشگاهی را یکپارچه می کند.

همچنین پلتفرم تسهیل زندگی شهروندی با عنوان سرزمین هوشمند پاد، محصول دیگر این شرکت است که در آن طیف گسترده و متنوعی از خدمات، از لایه های زیرساختی و پلتفرمی برای کسب و کارها تا نیازمندی های کاربران، عرضه می شود. این پلتفرم در هشت حوزه نیازهای سبد مصرفی خانوارها را بصورت دیجیتالی مکانیزه خواهد کرد. پاد، پلتفرمی جامع و قدرتمند است که خدمات متنوعی از قبیل سامانه یکتای احراز هویت، خدمات ابری، پنجره واحد سازمانی و خدمات مبتنی بر اینترنت اشیاء را ارائه میکند.

میلاد قاسم زاده معمار  توسعه وتجارت ابرآروان نیز در خصوص علت حضور اینچنین پاسخ داد: رویکرد شرکت در حوزه سایبری سبب حضور شرکت در نمایشگاه صنعت  بومی پدافند سایبری شده است . محصول CDN  یکی از محصولات استراتژیک ماست که در سال های اخیر بخشی به نام  cloud security به آن  اضافه شده است که حفاظت حملات DDOS  لایه سوم ، چهارم ،هفتم و  firewall  و waf است که نمونه ی مشابهی در کشور ندارد. هر ساله ویژگی های بیشتری به این محصولات اضافه می شود و محصولات را با نیاز های داخلی منطبق میکنیم. تا به امروز نیز تنها شرکت ارای دهنده  DDOS Protection به صورت بومی هستیم که از این محصول استقبال بسیار خوبی شده است. چیزی در حدود 3 هزار وبسایت از جمله نهاد ریاست جمهوری، وزارت امور خارجه ، وزارت نیرو ، راهداری و .... ،همچنین 7 هزار وبسایت خصوصی مانند بانک پاسارگاد ، بانک سامان،دیجی کالا، بامیلو و ...... از ما سرویس می گیرند.

قاسم زاده ادامه داد: کلیه محصولات از صفر تا صد در ایران طراحی و تولید شده و در نقاط مختلفی گسترش یافته است. در حوزه ی CDN در داخل تهران در مبین نت ، آسیا تک ، رسپینا  و فناپ تلکام و .....هستیم ، همچنین در  شیراز ،مشهد ،اصفهان ، تبریز و نیز سه نقطه در امریکا هشت نقطه در اروپا یک نقطه در سنگاپور و یک نقطه در ژاپن پاپ سایت های ما حضور دارند. در حوزه زیر ساخت ابری نیز در دو دیتاسنتر به همراهی مبین نت و آسیاتک حضور داریم.

در حوزه Cloud Security ایران جز کشورهای روبه رشد در صنعت سایبری است.

قاسم زاده در خصوص توانایی ایران در حوزه سایبری گفت: در حوزه Cloud Security ایران جز کشورهای روبه رشد در صنعت سایبری است. به عقیده ی من تیم امنیت ایران جز کشورهای  برتر دنیا به حساب می آید. اما در حوزه امنیت از جهت نوآوری فاصله زیادی با سایر کشورهای متخصص دراین حوزه داریم.

در سال های آتی با ورود موج نخبگان جوان در قالب استارتاپ ها و همچنین ایجاد و رشد شتابدهنده ها و مراکز نوآوری انتظار می رود رشد قابل توجهی در این حوزه دیده شود و سبب شود تنها دنباله رو و مصرف کننده محصولات امنیتی نباشیم.

 

تعامل دانشگاه و صنعت کمک به سزایی به رشد صنعت در حوزه امنیت می کند.

تعامل دانشگاه و صنعت در حوزه ی امنیت بسیار تاثیر گذار است. چرا که فاصله دانش در این حوزه در دانشگاه ها با صنعت تفاوت به سزایی دارد. در بحث امنیت در دانشگاه جوانان مستعدی وجود دارد که می توانند در تعامل با صنعت خلا ها را شناسایی کرده و به بهبود آن کمک کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

بیمه ایران 500 میلیون تومان خسارت به زلزله زدگان پرداخت کرد

واردات کالاهای اساسی بدون محدودیت

آغاز به کار قراردادهای آتی سبد سهام از 25 آذر در بورس تهران

پیشنهاد اصلاح قانون محاسبات عمومی به دولت ارائه شد

بانک صادرات ایران ١٢٠ هزار فقره وام قرض‌الحسنه پرداخت کرد

راه اندازی پورتال سهامداران حقیقی بانک ایران زمین

هیات دولت قانونگذاری برای ارزهای رمزنگار را بررسی می کند

ادامه سیاست گذاری با هدف شفافیت و کاهش قیمت ارز

حذف یارانه پردرآمدها دوباره به جریان افتاد

مجوز افزایش سرمایه بیمه تعاون صادر شد

خط فقر در ایران به مرحله هشدار رسید

ارائه اظهارنامه مسافری در مناطق آزاد با هدف کنترل قاچاق

افزایش راندمان و کاهش هزینه‌ها با فناوری بلاک‌چین

افتتاح طرحهای اشتغالزایی روستایی مورد حمایت بانک سینا

تشکیل کارگروه تسهیل گری فعالیت استارت آپ های بیمه

برنامه وزارت راه برای ساخت 400 هزار مسکن تا سال 99

از جیب هر ایرانی چقدر بابت موسسات اعتباری رفت؟

تشکیل اتاق فکر صادرات در وزارت صمت

دخالت سپرده گذاران در فروش اموال اعتباری ها

600 شرکت دریافت کننده ارز دولتی حسابرسی نشدند

موضع گیری بانک مرکزی در مورد سپرده های یکساله با سود بالای 20 درصد

واردات اسکناس ارز بدون محدودیت آزاد شد

بانک مرکزی باید استقلال داشته باشد

افتتاح اولین مرکز شتابدهنده کسب و کار حوزه صنعتی و معدنی

عملیات انتقال وجه در سامانه ساتنا بدون محدودیت است

پرداخت 40 درصد خسارت زلزله کرمانشاه توسط بیمه البرز

ارزانی 7 تا 11 درصدی لبنیات از فردا

رشد 73 درصدی شاخص بورس در سال جاری

مجوز اعطای 14.8میلیارد دلار تسهیلات برای 20 بانک

آغاز محدودیت های تراکنشی در بانک ها

نقش کمرنگ اوراق بدهی در تأمین مالی بنگاه های کوچک

احراز صلاحیت مدیران بانک‌ها وارد فاز جدید شد

تشکیل کمیته حسابرسی در سازمان بیمه سلامت

امکان خریدوفروش مسکن در بورس وجود دارد

اصلاح بخشنامه شرایط افتتاح حساب بانکی کودکان و نوجوانان

٤٠ هزار دانش‌آموز اولین کارت بانکی خود را از بانک صادرات ایران گرفتند

لزوم تحقق اصلاح نظام بانکی بدون تضعیف بانک ها

ادامه گرانی ها با نبود سامانه جامع تجارت الکترونیک قیمت گذاری

سپ دومین شرکت پرداخت الکترونیک برتر کشور شد

تغییر رمز دوم کارت با همراه بانک سینا ممکن شد

پیگیری مطالبات مشکوک الوصول از سوی بانک صادرات

نودونهمین شرکت بازار دومی فرابورس معرفی شد

اعلام آمادگی مدیران بانک ها برای حمایت از واحدهای تولیدی

اختصاص 7000 میلیارد تومان برای مقابله با فقر مطلق

استار آپ ها فعلا نیاز به آیین نامه ندارند

برگزاری نوبت دوم مجمع بانک پاسارگاد

بررسی لایحه مبارزه با پولشویی در کمیسیون اقتصادی مجمع

مطالبات سازمان تأمین اجتماعی از دولت تهاتر می شود

کاهش هزینه های بانک ها با بهره گیری از فین‌تک‌ها

رشد 70 درصدی در بازدهی سرمایه گذاران بازار سرمایه ایران