آخرین مطالب

درپنجمین نمایشگاه صنعت بومی و سایبری مطرح شد

ضرورت پیاده سازی محصولات بومی در حوزه ی امنیت و زیر ساخت بانک

ضرورت پیاده سازی محصولات بومی در حوزه ی امنیت و زیر ساخت

  بزرگنمایی:

اخبار مالی- ضرورت پیاده سازی محصولات بومی در حوزه ی امنیت و زیر ساخت درپنجمین نمایشگاه صنعت بومی و سایبری مطرح شد.

  پنجمین نمایشگاه صنعت بومی و سایبری در راستای تحقق سیاست‌های کلی ابلاغ‌ شده مبنی بر حمایت از تولیدکنندگان محصولات بومی از یازدهم آذر ماه به مدت 4 روز با حضور شرکت های فعال در حوزه ی امنیت سایبری، ارایه دهنگان زیر ساخت و استارتاپ ها و به همت سازمان پدافند غیر عامل در حال برگزاری است.

یکی از شرکت های حال حاضر در نمایشگاه هلدینگ فناپ است که با حضور سه شرکت داتین، ابراوران و فناپ ساخت محصولات خود را به بازدیدکنندگان معرفی می کند.

علیرضا نمازی مدیر بازاریابی شرکت داتین در خصوص برگزاری پنجمین نمایشگاه سایبری و حضور شرکت داتین در این نمایشگاه می گوید: هدف این نمایشگاه که به همت سازمان پدافند غیر عامل برگزار شده است شناسایی و همراهی شرکت های فناوری درحوزه امنیت سایبری و بومی سازی محصولات این حوزه توام با بهینه سازی تجهیزات و ممنوعیت تامین نیازهای امنیتی از خارج است. تعامل شرکت های داخلی حاضر در نمایشگاه نیز سبب رشد محصولات داخلی و نزدیک تر شدن هرچه بیشتربه محصولات مشابه خارجی  می شود.

نمازی افزود: باید توجه داشت پیاده سازی محصولات بومی در کشور امری ضروری است، اما حساسیت در حوزه امنیت زیرساخت ها در کشور این ضرورت را دو چندان می کند و شرکت داتین نیز به عنوان یکی از ارایه دهندگان داخلی نرم افزارهای مالی، بانکی و بیمه ای برای تحقق این مهم در نمایشگاه حضور فعالی دارد. تا کنون نیز نرم افزارهای تولیدشده توسط شرکت در حوزه های حساس زیر ساختی کشور(بانک، بیمه و شرکت های پرداخت) مورد استفاده قرارگرفته است و همواره در تلاشیم شرکت ها وبانک ها را از محصولات مشابه خارجی بی نیاز کنیم.

وی در خصوص توجه به بحث امنیت در تولید محصولات گفت: علاوه بر آنکه تمامی مراحل تولید این سامانه ها در داخل کشور انجام گرفته و کاملا منطبق بر نیازها و ویژگی های کشور طراحی شده اند؛ امنیت را چه در مرحله تولید و چه بهره برداری لحاظ کردیم و از این نظرکلیه محصولات در راستای همراهی و پاسخگویی به دغدغه های ملی و نهادهای ذیربط مسئول گام بر می دارند.

 

خودکفایی سایبری صنایع کشور با تولید اولین ERP بومی

 

فرهاد سارانی کارشناس ارشد توسعه کسب و کار فناپ سافت، واحد راهکارهای جامع سازمانی شرکت فناپ، با اشاره به فعالیت های این واحد در حوزه ی توسعه پلتفرم ها، راهکار جامع و یکپارچه صنعتی برای سازمانهای مقیاس بزرگ، دولت الکترونیک و تسهیل زندگی شهروندی، گفت: این واحد با استفاده از توان فنی نیروهای نخبه داخلی و تجربه شرکت‌های مطرح بین‌المللی، نخستین ERP بومیِ هم‌سطح با استانداردهای جهانی در زمینه صنایع فلزی، معدنی، نفت، گاز و پتروشیمی و سایر صنایعی که برای آن راهکاری ارائه نشده را تولید کرده است. در گذشته این محصول به صورت بومی در کشور وجود نداشت و نمونه های خارجی آن در کشور استفاده می شد که عمدتا با توجه به تفاوت فرهنگی و ساختار سازمان های ایرانی با شکست مواجه می شد، اما در حال حاضر این محصول به صورت بومی تولید شده است و در هلدینگ صنعتی و معدنی میدکو که تولید 30 درصد فولاد کشور را در برنامه خود دارد در حال پیاده سازی است که تا انتهای سال بخش های مهمی از این راهکار استقرار خواهد یافت ؛ 235 فرآیند با بیش از 5400 قابلیت در این سامانه دیده شده است که 20٪ امکاناتی بیشتر نسبت به نمونه های خارجی را به ارمغان خواهد آورد.

در واقع این راهکار یکپارچگی در سطح داده، فرایند و اتوماسیون صنعتی را شامل می شود و باعث کاهش بهای تمام شده محصولات در صنایع می شود.  این محصول قابلیت این را دارد که با توجه به صنایع مختلف سفارشی سازی شود.

پروژه ی پنجره واحد خدمات سرمایه گذاری استان خوزستان که فازهای پایانی خود را سپری می کند محصول دیگر شرکت در حوزه دولت الکترونیک است. این سامانه کلیه فرایندهای سرمایه گذاری (بیش از 150 فرآیند) را یکپارچه می کند  و از این طریق سرمایه گذار می تواند به راحتی فرصت های سرمایه گذاری را مشاهده کرده، انتخاب کند و با گردش پرونده های سرمایه گذاری در سازمان های مربوطه، باعث کاهش زمان، افزایش شفافیت و تکریم ارباب رجوع شود.

راهکار جامع و یکپارچه دانشگاهی، راهکاری فرایندگرا در زمینه مدیریت یکپارچه دانشگاه نیز محصول دیگر فناپ سافت است که کلیه فرآیندهای دانشگاهی را یکپارچه می کند.

همچنین پلتفرم تسهیل زندگی شهروندی با عنوان سرزمین هوشمند پاد، محصول دیگر این شرکت است که در آن طیف گسترده و متنوعی از خدمات، از لایه های زیرساختی و پلتفرمی برای کسب و کارها تا نیازمندی های کاربران، عرضه می شود. این پلتفرم در هشت حوزه نیازهای سبد مصرفی خانوارها را بصورت دیجیتالی مکانیزه خواهد کرد. پاد، پلتفرمی جامع و قدرتمند است که خدمات متنوعی از قبیل سامانه یکتای احراز هویت، خدمات ابری، پنجره واحد سازمانی و خدمات مبتنی بر اینترنت اشیاء را ارائه میکند.

میلاد قاسم زاده معمار  توسعه وتجارت ابرآروان نیز در خصوص علت حضور اینچنین پاسخ داد: رویکرد شرکت در حوزه سایبری سبب حضور شرکت در نمایشگاه صنعت  بومی پدافند سایبری شده است . محصول CDN  یکی از محصولات استراتژیک ماست که در سال های اخیر بخشی به نام  cloud security به آن  اضافه شده است که حفاظت حملات DDOS  لایه سوم ، چهارم ،هفتم و  firewall  و waf است که نمونه ی مشابهی در کشور ندارد. هر ساله ویژگی های بیشتری به این محصولات اضافه می شود و محصولات را با نیاز های داخلی منطبق میکنیم. تا به امروز نیز تنها شرکت ارای دهنده  DDOS Protection به صورت بومی هستیم که از این محصول استقبال بسیار خوبی شده است. چیزی در حدود 3 هزار وبسایت از جمله نهاد ریاست جمهوری، وزارت امور خارجه ، وزارت نیرو ، راهداری و .... ،همچنین 7 هزار وبسایت خصوصی مانند بانک پاسارگاد ، بانک سامان،دیجی کالا، بامیلو و ...... از ما سرویس می گیرند.

قاسم زاده ادامه داد: کلیه محصولات از صفر تا صد در ایران طراحی و تولید شده و در نقاط مختلفی گسترش یافته است. در حوزه ی CDN در داخل تهران در مبین نت ، آسیا تک ، رسپینا  و فناپ تلکام و .....هستیم ، همچنین در  شیراز ،مشهد ،اصفهان ، تبریز و نیز سه نقطه در امریکا هشت نقطه در اروپا یک نقطه در سنگاپور و یک نقطه در ژاپن پاپ سایت های ما حضور دارند. در حوزه زیر ساخت ابری نیز در دو دیتاسنتر به همراهی مبین نت و آسیاتک حضور داریم.

در حوزه Cloud Security ایران جز کشورهای روبه رشد در صنعت سایبری است.

قاسم زاده در خصوص توانایی ایران در حوزه سایبری گفت: در حوزه Cloud Security ایران جز کشورهای روبه رشد در صنعت سایبری است. به عقیده ی من تیم امنیت ایران جز کشورهای  برتر دنیا به حساب می آید. اما در حوزه امنیت از جهت نوآوری فاصله زیادی با سایر کشورهای متخصص دراین حوزه داریم.

در سال های آتی با ورود موج نخبگان جوان در قالب استارتاپ ها و همچنین ایجاد و رشد شتابدهنده ها و مراکز نوآوری انتظار می رود رشد قابل توجهی در این حوزه دیده شود و سبب شود تنها دنباله رو و مصرف کننده محصولات امنیتی نباشیم.

 

تعامل دانشگاه و صنعت کمک به سزایی به رشد صنعت در حوزه امنیت می کند.

تعامل دانشگاه و صنعت در حوزه ی امنیت بسیار تاثیر گذار است. چرا که فاصله دانش در این حوزه در دانشگاه ها با صنعت تفاوت به سزایی دارد. در بحث امنیت در دانشگاه جوانان مستعدی وجود دارد که می توانند در تعامل با صنعت خلا ها را شناسایی کرده و به بهبود آن کمک کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

معافیت مالیاتی حقوق‌های تا دو میلیون و 750 هزار تومان

افزایش 42 درصدی جذب سپرده‌های قرض‌الحسنه بانک سرمایه

پرداخت 5380 هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخش‌های اقتصادی

ماموریت بیمه مرکزی پیشگیری از آسیب شرکت های بیمه است

استقبال تجار از سیاست تشویقی بانک مرکزی

ورود اسکناس ارز به کشور آزاد است

الحاق ایران به اتحادیه اوراسیا کار بزرگی در شرایط تحریم است

عملیاتی شدن رمز یکبار مصرف در بانک‌ صادرات ایران از اول سال آینده

حمایت بانک ملی از تولید کنندگان کالاهای استراتژیک

جای خالی «برند» در اقتصاد ایران

صدور بیش از سه میلیون و ششصد هزار فقره بیمه نامه از سوی بیمه ما

آیین نامه تأسیس بورس در مناطق آزاد تجاری – صنعتی تصویب شد

افزایش 36 درصدی صادرات ایران به روسیه در سال 2018

نگرانی بابت بانک ها وجود ندارد

وزارت ورزش مکلف به عرضه سهام باشگاه پرسپولیس و استقلال در بورس شد

تنظیم هزینه ها با کمک ابزارهای مالی

توسعه کمی و کیفی بازار مالی با اوراق منفعت

استعلام سهام عدالت به اپلیکیشن دولت همراه اضافه می‌شود

امکان رصد جریان وجوه با فناوری‌های نوین مالی

ایران بنزین صادر می کند

صادرات از مناطق آزاد مشروط شد

فهرست معافیت از تحریم‌های نفتی ایران کوچک می‌شود

ارتقا رتبه استاندارد ایران در جهان

برگزاری چالش نوآوری باز در بانک ملی ایران

تشدید انسداد حساب‌های با گردش‌ بدون حساب و کتاب

اهدای تجهیزات بیمارستانی توسط بانک ‌ایران زمین به زلزله‌زدگان کرمانشاه

کانال مالی ایران و اروپا ارتباطی با FATF ندارد

ابلاغ جدیدی درباره تغییر قیمت فولاد و میلگرد وجود ندارد

وعده وزیر صنعت محقق نشد

صادرات گوشت مرغ ممنوع می‌شود

بانک ها واحدهای صنعتی بزرگ کشور را تامین مالی کنند

مشمولان سهام عدالت نمی‌توانند سهام خود را خرید و فروش کنند

724 بهترین اپلیکیشن موبایلی کشور شد

اعطای تسهیلات ارزان با شرایط آسان در بانک آینده

رونمایی از دو نرم افزار جدید"پاکت" و "داک" توسط بانک شهر

بانک صادرات زیر بار نرخ سود غیرقانونی نخواهد رفت

صادرات ایران به عراق به 9 میلیارد دلار می رسد

افزایش سهمیه ارز واحدهای تولیدی و صنعتی در مناطق آزاد

مراسم اختتامییه هفتمین جشنواره بانک پاسارگاد برگزارشد

رونمایی از گردش‌کارت اعتباری بانک گردشگری

جدول مشوق های عرضه کنندگان ارز حاصل از صادرات منتشر شد

خروج موفق بانک ملی از بنگاه داری

مشوق‌های جدید برای صادرکنندگان خوش حساب

فروش 39 هزار و 842 میلیارد ریال اوراق مشارکت در 9 ماه

برای سود بیشتر سهام عدالت را نفروشید

عرضه نفت‎خام در بورس انرژی؛ هفته آینده

وزارت راه به جمع بیمه گذاران تجارت‌نو پیوست

رشد 34 درصدی فروش بیمه معلم

تسهیلات مالی برای استفاده کنندگان طرح مهر بیمه دانا

انتشار اوراق آتی صندوق‌های کالایی در دستور کار بورس کالا