آخرین مطالب

با حضور رییس جمهور انجام می شود:

کلنگ زنی 4475 میلیارد تومان طرح زیرساختی و اشتغالزایی در منطقه آزاد ماکو اقتصاد

کلنگ زنی 4475 میلیارد تومان طرح زیرساختی و اشتغالزایی در منطقه آزاد ماکو

  بزرگنمایی:

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت‌ : همزمان با سفر رئیس جمهوری به منطقه آزاد ماکو  4475 میلیارد تومان طرح زیرساختی و اشتغالزایی افتتاح یا کلنگ زنی می شود.

به گزارش اخبار مالی، غلامرضا سلیمانی روز دوشنبه ضمن بیان مطلب فوق افزود: این پروژه ها در سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت اجرا می شود که مجموع پروژه های قابل افتتاح 18 هزار و 772 میلیارد ریال  و اعتبار پیش بینی شده برای پروژه های کلنگ زنی 25 هزار و 981 میلیارد ریال است. 

وی با اشاره به بهره برداری از رودخانه ارس در محدوه آذربایجان غربی (پایاب و سد مخزنی کرم آباد شهرستان پلدشت) اظهار داشت: این پروژه با اعتبار 17 هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی 6500 نفر آماده بهره برداری است .
سلیمانی افزود: احداث این سد مخزنی با حجم تنظیمی 57/3 میلیون متر مکعب و تاسیسات انقال آب به سد و شبکه آب رسانی پایاب در دولت تدبیر و امید انجام شد. 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اعلام شروع عملیات اجرایی قطعه سوم آزاد راه بازرگان – مرند گفت: عملیات اجرایی این پروژه نیز با ده هزار میلیارد ریال اعتبار و  با سرمایه گذاری 65 درصدی بخش خصوصی و 35 درصدی دولت به طول 70 کیلومتر از شهربازرگان تا گیت ورودی منطقه آزاد  آغاز شده که تملک اراضی توسط سازمان منطقه آزاد ماکو در حال انجام است. 

وی از افتتاح تصفیه خانه و آب شیرین کن شهر پلدشت  با مشارکت سازمان منطقه آزاد ماکو خبر داد و افزود: این ‍پروژه با اعتبار 50 میلیارد ریال و اشتغالزایی 20 نفر آماده بهره برداری است که دبی آن 30 لیتر در ثانیه به روش اسمر معکوس صورت می گیرد.

سلیمانی اظهار داشت: کارخانه سیمان مهر ماکو (فاز اول ) نیز توسط سرمایه گذار بخش خصوصی در سال 93 آغاز و با اعتبار یک هزار و 313 میلیارد و 918 میلیون ریال با اشتغالزایی 80 نفر آماده بهره برداری است و ظرفیت تولید این کارخانه یک میلیون و 300 هزار تن در سال می باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو از بهره برداری کلینیک دندانپزشکی دیجیتان دکتر شیرپور با سرمایه گذاری بخش خصوصی نیر خبرداد و گفت: این پروژه نیز با اعتبار 400 میلیارد ریال آغاز و آماده بهره برداری است 
وی ادامه داد: این کلینیک با هدف توریست درمانی یا به روزترین دستگاه های دیجیتالی احداث شده است.

وی بهره برداری  از مرکز نوآوری،  رشد و شتاب دهی هوشمند منطقه آزاد ماکو را از دیگر پروژه های قابل افتتاح بر شمرد و گفت: به منظور تقویت اکوسیستم کارآفرینی و شتابدهی به رشد استارتاپ ها توسط سازمان منطقه آزاد ماکو با اعتبار 2 میلیارد و سیصد میلیون ریال با اشتغالزایی 8 نفر در مساحت 900 متر مربع اجرا شده است. 

رییس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد ماکو ادامه داد:  دفتر پلیس مهاجرت و اتباع خارجی منطقه نیز به منظور تسهیل و بهبود امورات گذرنامه ای و مهاجرتی اتباع خارجی با استفاده از مدرن ترین دستگاه ها و تجهیزات اداری توسط سازمان منطقه آزاد با اعتبار 6 میلیارد ریال و با اشتغالزایی 12 نفرآماده افتتاح است. 

وی در تشریح پروژه های قابل کلنگ زنی گفت:  مجموعه کشت و صنعت پلدشت با اعتبار 10 هزار میلیارد ریال با اشتغالزایی 2 هزار نفر به منظور ایجاد گلخانه سبزی و صیفی جات، مجتمع دامپروری دام سبک 50 هزار راسی و کشت علوفه به مساحت 1000 هکتار به همراه ایجاد کارخانه 300 تنی محصولات لبنی توسط سرمایه گذاری بخش خصوصی (شرکت کشت و صنعت کیمیا فجر) احداث می شود.

سلیمانی با اشاره به مجوعه بزرگ کشت و صنعت (شرکت توسعه دامپروری و کشاورزی کمیته امداد امام خمینی) بیان داشت: این پروژه نیز با اعتبار 4 هزار میلیارد ریال و با اشتغالزایی هزار نفر به منظور ایجاد مجتمع دامپروری دام سنگین 5 هزار راسی ،‌دام سبک 5 هزار راسی و کشت علوفه برای واحد دامداری،‌احداث کشتارگاه صنعتی و بسته بندی گوشت با ظرفیت 3 هزار تن و کشت داروهای گیاهی در راستای زنجیره تولید و تامین توسط بخش خصوصی احداث می شود.

وی افزود: سایت ساماندهی صنوف مزاحم با مشارکت سازمان منطقه آزاد ماکو و با اعتبار 190 میلیارد ریال با اشتغالزایی 200 نفر در زمینی به مساحت 1/6 هکتار توسط سرمایه گذار بخش خصوصی کلنگ زنی می شود.

سلیمانی گفت:  سایت کارتینگ در راستای جذب توریست ورزشی، ترویج این ورزش و شکوفایی استعداد و توانمندی های جوانان منطقه  با اعتبار 110 میلیارد ریال و اشتغالزایی 70 نفر توسط سرمایه گذار بخش خصوصی کلنگ زنی می شود.


مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو از احداث  سایت بازیافت زباله به منظور کنترل حجم عظیم زباله ای که روزانه دفع می شود و همچنین حفظ محیط زیست و ایجاد ارزش افزوده با اعتبار 230 میلیارد ریال با اشتغالزایی 72 نفر توسط سرمایه گذار بخش خصوصی (شرکت تاج پسماند) کلنگ زنی می شود.

وی گفت:  پیست اسکی و تله کابین باتوجه به شرایط مساعد اقلیمی و طبیعی و همچنین وجود اماکن گردشگری بی نظیر ماکو با هدف استفاده از ظرفیت های بی نظیر زمستانی و جاذبه های طبیعی و توسعه ورزش و صنعت گردشگری با اعتبار 600 میلیارد ریال و اشغالزایی 40 نفر توسط سرمایه گذار بخش خصوصی (شرکت سروش سهام مهر) آماده کلنگ زنی است.
وی با اشاره به کلنگ زنی  پردیس سینمایی امید با مشارکت سازمان منطقه آزاد ماکو افزود: این پروژه به منظور بالا بردن شاخص های فرهنگی منطقه و رونق گردشگری و همچنین توسعه فعالیت‌ های فرهنگی  متشکل از چند سالن نمایش فیلم با ظرفیت 300 نفر و بخش‌ های فرهنگی، تجاری و تفریحی با سرمایه گذاری 40 میلیارد ریال در محل بوستان امام با مساحت 1000 متر مربع توسط سرمایه گذار بخش خصوصی احداث می شود.

سلیمانی از احداث نیروگاه خورشیدی در شهرستان شوط به منظور تولید برق خورشیدی در زمینی به مساحت 14 هکتار خبر داد و گفت: این پروژه با اعتبار 443 میلیارد و 147 میلیون ریال و اشتغالزایی 20 نفر توسط سرمایه گذار بخش خصوصی (شرکت فیدار اطلس امید) کلنگ زنی می شود
وی در پایان تصریح کرد:  کارخانه تولید کربناب کلسیم و پودرکربنات کلسیم در شهرستان شوط با ظرفیت تولید 80 هزار تن در سال با اعتبار 368 میلیارد ریال و اشتغالزایی 97 نفر در زمینی به مساحت 14 هزار متر مربع و سرمایه گذاری بخش خصوصی (شرکت مواد معدنی آریا ورنا) کلنگ زنی می شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

سلام بلاخره به نقطه افتتاح رسید

اعداد و ارقام تکان دهنده در اقتصاد ایران

صادرات 8.4 میلیارد دلاری در دو ماه/تراز تجاری مثبت 1.6 میلیارد شد

مصرف برق کشور به مرز هشدار رسید

توقف ارائه خدمات بانکی به کارت‌های ملی قدیمی

بورس از فرابورس عقب ماند

آغاز ثبت نام تسهیلات ساخت در بافت های فرسوده

برخی واحدهای صنفی سیل‌زده از مالیات معاف شدند

کنترل قیمت مسکن با افزایش عرضه

تغییرات نرخ محصولات کشاورزی در سال 97/ افزایش 7 درصدی نرخ دستمزد

اختلال 60 هزار میلیاردی!

خروج دارو و کالاهای اساسی از مرز آستارا صحت ندارد

تحلیل وزیر نفت درباره قیمت نفت در بازار جهانی

‌وزارت بهداشت 20 هزار نیروی جدید استخدام می‌کند

زمینه رشد اقتصادی در اقیانوس آرام کسب‌وکارهای دیجیتال

گام های جدی تر برای مبادله ریال و روبل

رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد شد

افزایش نقدینگی و تورم، دلیل اصلی گرانی خودرو است

قیمت سکه طرح جدید به 4 میلیون و 760 هزار تومان رسید

ارایه بیمه وکالت با همکاری وکلای سراسر کشور

اهداف قانون گذار در افزایش حقوق ها محقق نشده است

حق بیمه نفتکش ها در منطقه خلیج فارس10 درصد رشد کرد

پذیره نویسی 4000 میلیارد ریالی اوراق مرابحه سایپا در بورس تهران

ماجرای اختلاف چند میلیارد دلاری در یک محاسبه!

تقدیر مدیر کنترل شرکت ملی صنایع پتروشیمی از شرکت پتروشیمی بندرامام

برگزاری اولین دورۀ کارگاه آموزشی ممیزی سیستم‌های ارزیابی انطباق

افتتاح نمایندگی بیمه حکمت در استان خراسان رضوی

برگزاری همایش آشنایی با نحوه ورود به بازار سرمایه

افتتاح مرحله سوم پروژه‌ خیرین بانک صادرات

آینده پژوهشی ضرورت صنعت بانکداری است

تقدیر از خدمات بانک ملی در توسعه استان آذربایجان شرقی

آیین نامه اجرایی ماده پنج مکرر قانون چک بازنگری شد

معامله 16 هزار میلیارد ریالی انواع محصول در بورس کالا

بهره برداری تقاطع غیر همسطح شهید کجباف اهواز توسط شرکت سابیر

دلایل دیر کرد در ترخیص کالاها

قیمت سکه طرح جدید 25خرداد 98 به 4 میلیون و 650 هزار تومان رسید

بانک‌ها امسال اموال مازاد خود را بفروشند

دلالی سکه هم شغل رسمی شد!

رونمایی از برنامه جامع روابط‌عمومی‌های سیمان‌تامین شستا

31 خرداد، آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی مشاغل

روند کاهش قیمت خودرو ادامه دار است

تصمیم‌گیری درباره مسائل بازار متشکل در جلسه امروز همتی با صرافان

سه رکورد تولید، تدوام تولید با ظرفیت حداکثری و فروش در پتروشیمی پارس شکسته شد

با رونمایی از طرح‌های جدید، تحول گسترده‌ ای در بیمه‌های زندگی ایجاد می شود

عرضه 49 هزار تن فرآورده های نفتی و پتروشیمی در نخستین روز هفته

عرضه اولیه سهام شرکت پلی پروپیلن جم (جم پیلن)

باید به طور همه جانبه از تولید ریل ملی حمایت کنیم

تولید 830 تن شمش آلومینیوم تا 24 خرداد

تداوم آموزش کاربردی بیمه در شرکت بیمه ما برگزار شد

بانک مرکزی باید ساز و کار مشخصی را برای ارزهای دیجیتال تعیین کند