اخبار مالی

آخرین مطالب

اقتصاد

افزایش قیمت آب شرب تهرانی‌ها از اول آذر

اخبار مالی-از ابتدای آذرماه سال جاری یعنی ۸ روز دیگر، تعرفه مصرف آب شرب در تهران به مقدار ناچیزی حدود ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان در هر قبض، افزایش می یابد.

نقدینگی در شهریور ۲۰.۳ درصد بیشتر شد

اخبار مالی-بر اساس اعلام بانک مرکزی، نقدینگی شهریورماه از مرز ۱۶۷۲ هزار میلیارد تومان گذشت که نسبت به اسفندماه سال گذشته، رشد ۹.۳ درصدی را تجربه می‌کند.

عمق بازار سرمایه باید افزایش یابد

اخبار مالی- به گفته وزیر اقتصاد بازار پول نباید این قدر در اقتصاد نقش داشته باشد بلکه باید بازار سرمایه جایگزین آن شود.

میوه رکورد گرانی را شکست

اخبار مالی- بررسی نرخ ها در گروه های اقلام خوراکی مصرفی نشان می دهد که در یک سال گذشته گروه میوه های تازه با ۵۶ درصد افزایش قیمت در صدر گرانی ها قرار دارد.

انتقال مسئولیت بانک ها به بازار سرمایه

اخبار مالی-امروز بازار سرمایه مسئولیت سنگینی بر دوش دارد و می تواند در شرایط تحریم نقش بسیار خوبی را ایفا کند به همان مقدار که بانک ها ممکن است دست و پایشان بسته باشد بازار سرمایه دستش بازتر است.

بازار بسته شد، قول وزیر محقق نشد

اخبار مالی- با وجودی که فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی از آغاز فرآیند واگذاری سهام دولت در یک بانک و دو شرکت بزرگ دولتی از امروز، خبر داد اما این اتفاق محقق نشد.

دخالت دولت در حوزه های رقابتی درست نیست

اخبار مالی-مدیرعامل شرکت فناوری اطلاعات ناواکو، دخالت دولت را در حوزه‌های رقابتی، نادرست دانست و گفت: بخش‌های دولتی بهتر است برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی را به مجموعه‌های خصوصی بسپارند و در این میان تنها نقش حمایتی را ایفا کنند

اقتصاد بدهی پرور

اخبار مالی-بدهی کلان دولت به دستگاه ها و بدهی دستگاه ها به یکدیگر نظیر بدهی نظام بانکی ، صندوق های بازنشستگی، بدهی نهادها به دولت و ... اقتصاد کشور را با یک چرخه بدهی مواجه کرده و این بدهی ها به خاطر مشکلات اقتصادی موجود روز به روز در حال افزایش است.

ترخیص کالاهای معطل در گمرک؛ به زودی

اخبار مالی-وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه کالاهای معطل‌مانده کف گمرک به زودی ترخیص می‌شود،‌ گفت:‌ یک خط ویژه برای تسهیل ورود مواد اولیه و کالاهای واسطه‌ای برای خط تولید با تسهیل در مقررات و قوانین تجارت خارجی ایجاد خواهد شد.

قیمت رب گوجه ۲۲۸ درصد افزایش یافت

اخبار مالی- بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه مشابه سال قبل (مهر ١٣٩٦) مربوط به «رب گوجه فرنگی» با ٢٢٧,٨ درصد افزایش و پس از آن «موز» با ١٦٨.٢ درصد افزایش و « گوجه فرنگی » با ١٤٧.٤ درصد افزایش یافته است.

نمی توانیم خرید نفت از ایران را به صفر برسانیم

اخبار مالی-یک مقام هندی گفت: هند نمی‌تواند واردات نفت از ایران را به صفر برساند زیرا برخی قراردادها هنوز پابرجاست و ایران همچنان یک تامین‌کننده ارزان و قابل اتکا برای واردات نفت خام برای دهلی نو محسوب می‌شود.

دولت زیر بار اصلاح ساختار نمی رود

اخبار مالی- دولت با نظارت بدون دخالت، می تواند بازار را کنترل کرده و اصلاح ساختار نظام اقتصادی را آغاز کند.

سایر مطالب