تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۰
کد خبر : 2581

مدیرعامل شرکت چادرملو عنوان کرد:

تاسیس شرکتهای سهامی عام پروژه بستری برای تجمیع نقدینگی خرد مردم است

تاسیس شرکتهای سهامی عام پروژه بستری برای تجمیع نقدینگی خرد مردم است
اخبار مالی-مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو درباره سرمایه گذاری و مشارکت این شرکت با شرکت تجلی گفت: شرکت چادرملو امین سهامدارهایش است و باید پاسخگو به آنها باشد، بنابراین اگر برآورد میشد شرکت تجلی آینده ندارد یا سود مناسبی نخواهد داشت به طور قطع وارد فعالیت مشارکتی با آنها نمیشد. این همکاری با مطالعه انجام شده است.

به گزارش اخبار مالی به نقل از روابط عمومی شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات، ناصر تقی زاده مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با بیان اینکه امروز با حجم زیادی از نقدینگی در سطح جامعه مواجه هستیم گفت: این پول سرگردان در دست مردم سبب تورم کشور شده که نیاز به هدایت به سوی پروژه های سودآور برای کشور در حوزه معدنی و صنعتی دارد.

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو عنوان کرد: این شرکت به همراه شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات به این نتیجه رسیده اند که طرح جدیدی را ابداع کنند، به این ترتیب که بستری فراهم کنند تا مردم با حفظ ارزش سرمایه های خود در یک سلسله از طرح‎های مشخص و البته مطالعه شده مشارکت داشته باشند.

تقی ‎زاده اظهار کرد: شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در کشور آخرین کارهای مربوط به حوزه فولاد را انجام داده است و پروژه های متعددی نیز در دست اقدام دارد؛ از این‎رو برای اینکه مردم مطمئن بوده و اعتماد داشته باشند سرمایه خود را کجا در حال هزینه کردن هستند شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات به همراه شرکت‎های چادرملو و گل‎گهر در حال مطالعه روی پروژه های جدید سودده و جذب سرمایه برای انجام آنها هستند، این دو شرکت‏ بزرگ در بازار سرمایه جزء شرکت‎های سودده محسوب می‎شوند.

نقدینگی مردم بستری برای توسعه

او عنوان کرد: این نوع شرکت‎ها به نوعی تضمین کننده و پشتوانه پول مردم در بورس بوده به این معنی که این شرکت‎ها، پروژه‎ایی را تعریف نمی‎کنند که سود ده نباشد بنابراین روش‎های مشارکتی بستری مناسب برای جلب اعتماد عمومی است که بتوان پروژه های مختلف را به مرحله اجرا درآورد.

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در ادامه سخنان خود گفت: در حال حاضر سرمایه این شرکت بالغ بر ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده است؛ البته منهای ۱۵ درصد سرمایه آن که قرار است در بورس عرضه شود باقی سرمایه ۱۰۰ درصد پرداخت شده است که رقم نقدینگی بالایی بوده و پشتوانه خوبی به شمار می‎رود.

وی ادامه داد: پروژه های جدید در حوزه ذوب، آهن اسفنجی، کلاف سرمد است و همچنین سرمایه گذاری در قالب سنگ آهن جدید و البته پروژه های دیگری که بر اساس وضعیت فعلی اقتصاد کشور همگی سودده هستند. بنابراین مردم می‏توانند مطمئن باشند که شرکت‏های بزرگی پشتوانه پول آنها است، این شرکت‎ها حداقل برای منافع خودشان هم شده پروژه ه‎ایی را شروع نمی‎کنند که در آنها تردید وجود داشته باشد.

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در ادامه به برنامه های جدید اشاره کرد و گفت: یکی از بهترین کارهایی که وجود دارد و باید تکرار هم شود شرکت های پروژه محور است که ما در چادرملو هم به دنبال ایجاد چنین شرکتی هستیم که با مشارکت شرکت تجلی پروژه هایی را تعریف کنیم، ما در شرکت خود (چادرملو) عددی بالغ بر ۸۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده ایم، ما یک بنگاه اقتصادی هستیم و باید در حوزه های مختلف معدنی سرمایه گذاری داشته باشیم.

او افزود: یکی از راهکارهای اصولی و علمی تاسیس شرکت‎های سهامی عام پروژه است، در حوزه تاسیس شرکت‎های سهامی عام پروژه باید دقت شود که شرکت‎های معتبر و خوشنام، شرکت‎هایی که این توان را داشته باشند که سرمایه و دارایی آنها چند برابر مبلغی باشد که از طریق جذب نقدینگی مردم خواهند داشت.

برای تاسیس شرکت‎های عام پروژه فقط به شرکت‎هایی با پشتوانه مالی مناسب مجوز داده شود./

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.