تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۹
کد خبر : 3591

مدیرعامل بانک صادرات ایران در بازدید از برخی شعب استان مازندران:

مانع‌زدایی از تولید در دستور کار بانک صادرات ایران است

مانع‌زدایی از تولید در دستور کار بانک صادرات ایران است
اخبار مالی-بانک صادرات ایران یکی از بانک‌های پیشرو در اعطای تسهیلات، اعتبارات و تأمین ارز واحد‌های تولیدی است، به همین دلیل همزمان با تسریع ارائه خدمات بانکی، مانع‌زدایی از تولید با جدیت در دستور کار است.

به گزارش اخبار مالی به نقل از روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، سید ضیاء ایمانی، مدیرعامل بانک صادرات ایران ضمن بازدید از برخی شعب استان مازندران، در نشستی با مدیران و کارکنان بانک در این استان دیدار و بر آمادگی این بانک برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان تاکید کرد.
ایمانی ضمن قدردانی از تمامی همکاران، مشتریان و سهامداران بانک اظهار داشت: تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا در سال جاری با توان و شتابی بیشتر از سال‌های قبل به تأمین مالی و توسعه تولید دانش‌بنیان اهتمام ورزیم و برای افزایش سهم این حوزه راهبردی از تولید ناخالص ملی، همچنین پرداخت تسهیلات به صنایع اشتغال‌آفرین کشور، گام‌های اساسی برداریم.
مدیرعامل بانک صادرات ایران خاطرنشان کرد: این بانک با توجه به نام‌گذاری سالجاری از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به نام سال «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» آمادگی دارد تا برای اجرای شعار سال از تولیدات دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین حمایت‌ کند.
وی افزود: یکی از وظایف و رسالت‌های اصلی بانک اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی، مردم و مشتریان است که برای تحقق این امر مهم، در نظر داریم با طراحی محصولات جدید و جذب منابع، روند تسهیلات‌دهی به مردم تسریع شود.
وی بیان داشت: متأسفانه بانک صادرات ایران در یک دوره کوتاه در زمینه منابع دچار افول شد، ولی تلاش داریم با ارائه طرح‌های مختلف و متنوع در چارچوب مقررات بانک مرکزی این خلأ را در کوتاه‌ترین زمان ممکن مرتفع کنیم.
ایمانی با بیان اینکه برنامه‌ریزی دقیقی برای افزایش سهم از بازار بانک صورت گرفته، به تشریح وضعیت شبکه بانکی درباره منابع، سهم بازار، ترکیب منابع ارزی و ریالی و تبیین جایگاه بانک صادرات ایران پرداخت.
مدیرعامل بانک صادرات ایران در این بازدید با بررسی عملکرد شعب نسبت به رعایت منابع و مصارف و کاهش هزینه‌های غیرضروری و افزایش رضایتمندی مشتریان تأکید کرد و با اشاره به‌ضرورت تدوین برنامه در شعب و رصد روزانه وضعیت شاخص‌های عملکردی، خواستار سرعت و دقت بیشتر در انجام امور و خدمت به مردم شد.
ایمانی وصول مطالبات را یکی از راهبردهای اصلی بانک عنوان و از اتخاذ تصمیمات جدید برای تمرکز بر وصول مطالبات مشکوک‌الوصول بانک خبر داد.
وی شناسایی موانع و مشکلات موجود در تسهیل و تسریع فعالیت‌های حرفه‌ای و تخصصی شعب را از مهم‌ترین نتایج بازدیدهای مستمر دانست و گفت: بازدید مستمر از شعب موجب افزایش کیفیت و راندمان کاری و حصول نتایج مثبت مطابق با اهداف و سیاست‌های موردنظر خواهد شد.

تلاش برای شکوفایی ظرفیت‌های بالقوه استان مازندران
مدیرعامل بانک صادرات ایران همچنین در حاشیه نشست مجمع نمایندگان و صادرکنندگان استان مازندران گفت: نظام بانکی بر روی جایگاه پولی و بانکی بانک صادرات ایران حساب ویژه‌ای بازکرده و باید نسبت به بزرگی و جایگاه این بانک بیش از گذشته حساس باشیم. وی اظهار داشت: این سفر یک‌روزه جهت آشنایی بیشتر با مسائل و مشکلات استان انجام‌شده است و بانک صادرات قصد دارد در برون‌رفت مازندران از مشکلات موجود نقش‌آفرینی نماید.
ایمانی بابیان اینکه بانک صادرات ایران یکی از بانک‌های بزرگ کشور است و سالیان دراز در ارائه خدمات بانکی به مردم پیشتاز بوده، افزود: این بانک قصد دارد در شرایط اقتصادی موجود با تحولی ویژه در حوزه جذب منابع در فضای رقابتی شبکه بانکی کشور باقی بماند و از این منابع در راستای ارائه‌ی هر چه بیشتر خدمات به مردم جهت تسهیلات خرد و واحدهای تولیدی بابت سرمایه در گردش یا تسهیلات موردنیاز آنان استفاده کند.
وی تصریح کرد: بانک صادرات مازندران از بانک‌های موفق در شبکه بانکی کشور است و در مجموعه‌ی شعب بانک صادرات ایران یکی از پیشگامان حوزه جذب منابع و مصارف است.
مدیرعامل بانک صادرات ایران در پایان سخنانش با اشاره به ظرفیت‌های موجود در مازندران گفت: ظرفیت‌های بالقوه بسیاری در استان مازندران وجود دارد که می‌توان با برنامه‌ریزی دقیق و مدون آن را به بالفعل تبدیل کرد و خوشبختانه برای رسیدن به این هدف عالیه همکاران توانمندی در استان مشغول به فعالیت هستند که رسیدن به این هدف را سهل و آسان می‌کند.

اخلاق حرفه‌ای کارکنان بانک‌ صادرات ایران زبانزد‌ شبکه بانکی کشور است‌
سیدضیاء ایمانی در بدو ورود به ساختمان مدیریت شعب بانک صادرات استان مازندران با حضور در شعبه میدان امام (ره) ساری رودررو با کارکنان این شعب دیدار و گفتگو کرد.
مدیرعامل بانک صادرات ایران با تأکید بر ضرورت خدمت‌رسانی سریع و درخور شأن به مشتریان گفت: اخلاق حرفه‌ای و مشتری‌مداری کارکنان بانک‌ صادرات ایران زبانزد‌ شبکه بانکی در کشور است‌ و لازم است این روحیه تقویت‌شده و در کنار توسعه خدمات بانکداری الکترونیک، برای جلب رضایت مشتریان تلاش کرد.
وی در این بازدید گفت: با توجه به تورم‌ موجود در بازار اقتصادی کشور، حدود اختیارات شعب در خصوص‌ سقف‌ اعتبارات و تعهدات‌ شعب و استان‌ها افزایش می‌یابد تا در ارائه خدمات و تسهیلات به مشتریان خللی ایجاد نشود.
ایمانی در ادامه با اشاره به ظرفیت بالای شعب و توانمندی کارکنان بانک صادرات ایران افزود: انتظار می‌رود با تلاش و برنامه‌ریزی و جدیت بیشتر در پیگیری اهداف و برنامه‌ها، رتبه اول سهم بازار را برای خدمت بیشتر به مردم به دست آوریم.
مدیرعامل بانک صادرات ایران: نظام بانکی در اقتصاد کشور نقش موتور محرکه را ایفا می‌‌کند و در تمامی سیاست‌های اقتصادی، بانک‌ها مسئولیت خط مقدم سنگر اقتصادی و ایفای مسئولیت‌های اجتماعی را بر عهده‌ دارند.
وی خاطرنشان کرد: ازآنجایی‌که بانک‌ها غیر از سپرده‌های مردم و سرمایه‌های خود از منابع دیگری (دولتی) بهره‌مند نمی‌شوند طبیعتاً برای ایفای مسئولیت‌های اقتصادی و اجتماعی خود نیازمند جذب منابع هستند، ازاین‌رو برای اینکه بتوانند به تکالیف و مسئولیت‌های اجتماعی خود عمل کنند لازم است مردم با افزایش سپرده‌های خود نزد بانک‌ها به آنان در انجام هر چه‌بهتر وظایف خود یاری رسانند.
وی با بیان اینکه بانک صادرات مازندران با ۸۹ شعبه، ۷ حوزه و ۲ شعبه ممتاز در حال ارائه خدمت به مردم شریف استان مازندران است، افزود: بانک صادرات مازندران با دارا بودن نیروهای توانمند و خوش‌فکر در حوزه‌های صف و ستاد به‌عنوان یک مدیریت ممتاز در ساختار بانک صادرات ایران تلقی می‌شود.
وی اذعان داشت: بانک صادرات مازندران از نظر نیروی انسانی توانمند، تحصیل‌کرده، با انگیزه و با ویژگی‌های مثبت و همین‌طور منابع ریالی و ارزی در سطح کشور جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص داده است.​

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.