تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۷
کد خبر : 774

مصاحبه

اهمیت بیمه عمر وسرمایه گذاری از زبان یک بیمه گر

اهمیت بیمه عمر وسرمایه گذاری از زبان یک بیمه گر
 اخبار مالی- بیمه عمر علاوه بر اینکه می تواند یک سرمایه گذاری مطمئن برای آینده باشد، می تواند تا حد قابل قبولی عواقب ناشی از حوادث غیر مترقبه را نیز برای خانواده ها تعدیل کند.

به گزارش اخبار مالی به نقل از اخبار پولی مالی، بیمه های عمر یکی از پرطرفدارترین محصولات شرکت های بیمه در سراسر جهان محسوب می شود، اما این بیمه نامه در بازار ایران هنوز از سهم مناسب در سبد بیمه خانوار برخوردار نشده است. در حال حاضر شرکت های بیمه برای جلب توجه اقشار مردم شیوه های گوناگونی را تجربه می کنند. شرکت بیمه کارآفرین یکی از این شرکت ها است که اقدام به تاسیس شعبه تخصصی بیمه عمر وسرمایه گذاری کرده است. به همین دلیل مصاحبه ای انجام داده ایم با آقای سیف مدیرشعبه تخصصی عمر و سرمایه گذاری تهران این شرکت بیمه که در ادامه ملاحظه می کنید:
پرسش- نخستین پرسش را از منظر بیمه گذار مطرح می کنم، در شرایط کنونی اقتصادی و اجتماعی کشور، بیمه عمر و سرمایه گذاری چه مزیت های واقعی برای بیمه گذار ایجاد می کند؟
پاسخ- در شرایط امروز کشور و با توجه به شیوع بیماری کرونا در جامعه و مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم ها که بر زندگی مردم حادث شده است، از مزایای واقعی بیمه عمر برای بیمه گذار را می توان پرداخت سرمایه فوت به ذینفعان، پرداخت خسارت در صورت بروز امراض خاص، پرداخت هزینه های پزشکی ناشی از حادثه، پرداخت خسارت نقص عضو به علت حادثه و بیماری دریافت وام به میزان ۹۰ درصد اندوخته بدون ضامن اشاره کرد. این موارد برای بیمه گذار بیمه عمر و سرمایه گذاری مزیت های واقعی در شرایط موجود ایجاد می کنند.
پرسش – درموردپرداخت سود سرمایه گذاری چه نظری دارید، به عنوان مثال ظرف دو سال گذشته شرکت شما چه میزان سود به سرمایه گذاران در بیمه های عمر و سرمایه گذاری داده است؟
پاسخ- در دو سال گذشته شرکت به تقویت شبکه فروش و ایجاد انگیزش های رقابتی مبادرت کرده است. در این مسیر سود مشارکتی که به حساب اندوخته بیمه گذاران واریز گردیده است که در سال ۹۸ معادل ۲۲ درصد و در سال ۹۹ نیز معادل ۳۱ درصد بود است.با این توضیح که سود سال ۹۹ در مراحل انجام واریز به حساب اندوخته بیمه گذاران می باشد.
پرسش- ویژگی بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت شما چیست و چه مزیت هایی برای سرمایه گذاران نسبت به دیگر شرکت ها دارد؟
پاسخ -می دانید که بیمه کارآفرین اولین شرکت بیمه خصوصی است که بیمه عمر و سرمایه گذاری را وارد صنعت بیمه کرد. بیمه نامه های ما در این حوزه دارای مزیت های رقابتی قابل توجه در مواردی چون
پوشش امراض خاص با ۲۱ بیماری تحت پوشش با پرداخت ۲۰۰ درصد و سرمایه پرداختی برای فوت تا سقف ۵۰۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال و … می باشد.
یکی دیگر از ویژگی های طرح بیمه عمر اندوخته دار امید، پوشش نقص عضو و یا از کار افتادگی است که سرمایه نقص عضو را تا چهار برابر سرمایه فوت پوشش می دهد.
پرسش- اجازه بدهید یک پرسش کمی خصوصی از شما داشته باشم، آیا خود شما بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری برای خود و اقوام درجه یک خود خرید کرده اید؟ چرا؟
پاسخ- بله، با توجه به شرایط موجود جامعه و با ارائه توضیحات کامل برای بستگان و آشنایان اقدام به خرید بیمه عمر برای آنها کرده ام چرا که بیمه عمر می تواند حدی از امنیت مالی را برای آنها تامین کند.
پرسش- به نظر شما فرصت های اصلی در مسیر افزایش ضریب نفوذ بیمه های عمر و سرمایه گذاری در جامعه ایرانی شامل چه مواردی می شود؟
پاسخ- با توجه به گسترش پاندمی( همه گیری) کرونا در سالی که گذشت و اثرات نامطلوبی که در حوزه اقتصادی به کشورمان تحمیل شد، خوشبختانه رشد پرتفوی بیمه های زندگی در کشور و رسیدن به شاخص ۶/۱۵ درصدی نشان از اقبال عمومی جامعه نسبت به بیمه های عمر و سرمایه گذاری دارد که با توجه به نقش موثر بیمه های زندگی در افزایش ضریب نفوذ بیمه در کشورمان، می توان این رشد را رویداد خوشایند صنعت بیمه در سال ۱۳۹۹ ارزیابی کرد.
پرسش- به عنوان یک فعال حرفه ای در زمینه بیمه های عمر و سرمایه گذاری، چه پیشنهادی به شهروندان ایرانی در زمینه این نوع از بیمه ها دارید؟
پاسخ – به عنوان عضوی از صنعت بیمه کشور به هموطنانم عرض می کنم که بیمه عمر علاوه بر اینکه می تواند یک سرمایه گذاری مطمئن برای آینده باشد، می تواند تا حد قابل قبولی عواقب ناشی از حوادث غیر مترقبه را نیز برای خانواده ها تعدیل کند. لذا با توجه به اهمیت بالای تامین آینده افراد خانواده در جامعه امروزی، پیشنهاد می کنم شهروندان ایرانی “به خصوص سرپرست خانواده” نسبت به خرید بیمه نامه عمر اقدام به عمل آورد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.