تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۳
کد خبر : 4111

تفاهم بانک ملی و فولاد مبارکه بر بکارگیری روش های نوین تامین مالی

تفاهم بانک ملی و فولاد مبارکه بر بکارگیری روش های نوین تامین مالی
اخبار مالی: تفاهم همکاری بانک ملی ایران و مجتمع فولاد مبارکه امروز با حضور محمدرضا فرزین مدیرعامل و دیگر مدیران ارشد بانک امضا شد.

فرزین با بیان اینکه این تفاهم با هدف ارتقا و گسترش سطح همکاری های متقابل از طریق ارایه انواع خدمات ویژه مالی و بانکی به گروه فولاد مبارکه و همچنین تقویت فعالیت های پولی و بانکی این مجتمع اعم از ارزی و ریالی نزد شعب بانک انجام شده است، گفت: بر اساس ابلاغ بانک مرکزی، بانک ها موظف به ارایه ۲۰ درصد از خدمات خود در قالب خدمات زنجیره ای تامین در سال جاری هستند که اوراق گام و همچنین برات و سفته الکترونیک که توسط بانک ملی ایران طراحی شده اند، می توانند یکی از ابزارهای تامین مالی مورد استفاده باشند.

وی با بیان اینکه در کشور ما پروژه های بزرگ و بلندمدت به سمت بانک ها هدایت می شوند در حالی که در تمام دنیا این پروژه ها به جای سیستم بانکی در بازار سرمایه، تامین مالی می شوند، افزود: بانک ملی ایران می تواند هم به صورت مشارکت در پروژه ها و هم انتشار اوراق در کنار مجتمع فولاد باشد و تامین مالی آن را تسهیل کند.

سید فرید موسوی عضو هیات مدیره و معاون اعتباری بانک نیز در این نشست با بیان اینکه شبکه بانکی امروز با محدودیت منابع مواجه است، گفت: باید از تسهیلات به سمت تعهدات حرکت کنیم و نقش شرکت های بزرگ همانند مجتمع فولاد در این بین بسیار حیاتی خواهد بود چرا که با پذیرش ابزارهای نوین تامین مالی، علاوه بر پاسخگویی به بخشی از نیازهای صنعت، مشکلات تولید نیز مرتفع می شود. ضمن اینکه شرکت های بزرگ می توانند به جای نقدینگی، برات و اوراق الکترونیک بپذیرند تا از فرآیند اعطای تسهیلات صرف و در نتیجه افزایش تورم در جامعه نیز فاصله بگیریم.

علیرضا صادقی معاون بانکداری جامع بانک نیز با بیان اینکه اکنون شعبه بانک ملی ایران در مجتمع فولاد مستقر بوده و این تفاهم نامه در راستای گسترش تعاملات به منظور ارایه خدمات شایسته تر است، گفت: بانک ملی ایران می تواند علاوه بر سقف تعهد شده در تفاهم نامه، در قالب کنسرسیوم بانکی نیز در پروژه های توسعه ای مشارکت کند. از طرفی، ارایه خدمات جدید بانک در قالب خدمات زنجیره تامین (اوراق گام، برات الکترونیک و…) به مجتمع فولاد نیز قابلیت طرح ریزی و برنامه ریزی دارند.

محمدنور آزادی معاون امور شعب و بازاریابی منطقه یک بانک هم با بیان اینکه بحث برات برای نخستین بار در استان اصفهان توسط بانک ملی ایران مطرح شد و تا کنون جلسات متعددی با فولاد مبارکه برگزار شده است، گفت: از این رو، با جمع بندی مدل نهایی تامین مالی، مدل ها همانند برات و سفته الکرونیک به راحتی عملیاتی می شوند چرا که زیرساخت ها و فرآیندها دیده شده اند. البته شرکت های بزرگ همانند مجتمع فولاد مبارکه باید در فراگیری ابزارهای نوین مالی از سیستم بانکی حمایت کنند.

محمدیاسر طیب نیا مدیرعامل مجتمع فولاد مبارکه هم با بیان اینکه امروز بزرگترین بانک و بزرگ ترین مجموعه اقتصادی کشور کنار هم نشسته و این فرصت بسیار مغتنم است، گفت: در شرایط محدودیت منابع و محدودیت های کشور به لحاظ بین المللی باید به ساز و کارها و مدل های جدید روی آوریم.

وی با بیان اینکه زیرساخت های استفاده از اوراق گام و ابزارهای نوین بانکی در مجتمع فولاد فراهم است، اظهار کرد: امروز و در شرایط تحریم ها علیه کشور، دیگر مدل های قبل پاسخگو نیستند بنابراین نیاز به نوآوری داریم. باید ظرفیت های کشور را در کنار هم جمع کنیم تا مدل های جدید ایجاد شوند و مجتمع فولاد مبارکه در این زمینه بر اعتماد دیرینه خود به بانک ملی ایران تکیه دارد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.