تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۰ - ۹:۰۲
کد خبر : 2063

جهش درآمد تسهیلات، سپرده گذاری و اوراق بهادار بانک ایران زمین

جهش درآمد تسهیلات، سپرده گذاری و اوراق بهادار بانک ایران زمین
اخبار مالی-اطلاعات و صورت های مالی میان دوره ای 6 ماهه منتهی 31 شهریورماه 1400 بانک ایران زمین نشان می دهد که درآمد تسهیلات اعطایی، سپرده گذاری و اوراق بدهی این بانک خصوصی، با جهش قابل توجهی رو به رو شده است.

در حالی که درآمد تسهیلات اعطایی، سپرده گذاری و اوراق بدهی بانک ایران زمین در پایان شش ماهه سال گذشته ۲.۰۱۹ میلیارد و ۷۰۱ میلیون ریال بوده است این رقم در پایان فصل گرم امسال به ۳.۲۶۲ میلیارد و ۶۶۹ میلیارد ریال افزایش یافته که جهش بیش از ۱۲۴۳ میلیارد ریال داشته است.

در عین حال، درآمد کارمزد وزمین نیز در پایان شش ماهه امسال به مبلغ ۱.۰۴۹ میلیارد و ۷۱۴ میلیون ریال رسیده در حالی که این مبلغ در پایان شهریورماه پارسال ۴۵۹ میلیارد و ۱۰۸ میلیون ریال به ثبت رسیده بود.

خالص درآمد کارمزد بانک ایران زمین نیز از مبلغ ۵ میلیارد و ۸۵۴ میلیون ریال در پایان تابستان ۹۹ به ۷۳۹ میلیارد و ۷۴۹ میلیون ریال رسیده که نشان دهنده رشدی چشمگیر است.

بر اساس اطلاعات منتشرشده از سوی بانک خصوصی ایران زمین که از طریق سامانه کدال در اختیار سهامداران قرار گرفته است، خالص سود سرمایه گذاری های این بانک ۴.۰۰۰ میلیارد ریالی، در پایان فصل گرم سال گذشته ۱۶۹ میلیارد و ۷ میلیون ریال بوده که در مقطع مشابه امسال به ۵۶۸ میلیارد و ۶۸۹ میلیون ریال افزایش یافته است.

این گزارش حاکی است، جمع دارایی های وزمین هم از مبلغ۴۳۵.۹۲۱ میلیارد و ۹۶۷ میلیون ریال در پایان سال گذشته به ۴۷۲.۳۸۷ میلیارد و ۴۶۶ میلیون ریال رسیده است.

سپرده های مشتریان بانک بازارسرمایه ای ایران زمین نیز در شهریورماه سال ۱۳۹۹ معادل ۳۴.۴۸۵ میلیارد و ۸۷۱ میلیون ریال بوده که با رشدی حدود ۵ هزار میلیارد ریالی به ۳۹.۸۱۹ میلیارد و ۶۵۸ میلیون ریال در پایان ماه ششم سال ۱۴۰۰ افزایش پیدا کرده است.

این گزارش حاکی است، قرار است سرمایه بانک ایران زمین با ۴۰۰ درصد افزایش از محل آورده نقدی با سلب حق تقدم از سهامداران فعلی از مبلغ ۴,۰۰۰ میلیارد ریال به ۲۰,۰۰۰ میلیارد ریال افزایش یابد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.