تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۹:۳۱
کد خبر : 5292

حد نصاب خرید سهام صندوق‌های سرمایه‌گذاری درآمد ثابت به ۱۰ درصد رسید

حد نصاب خرید سهام صندوق‌های سرمایه‌گذاری درآمد ثابت به ۱۰ درصد رسید
اخبار مالی: بر اساس ابلاغیه جدید مرکز نظارت بر صندوق‌های سرمایه‌گذاری سازمان بورس، حد نصاب خرید سهام، حق تقدم سهام، واحدهای سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری و گواهی سپرده کالایی، در صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت به ۱۰ درصد رسید.

روزسه‌شنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲مرکز نظارت بر صندوق‌های سرمایه‌گذاری سازمان بورس در ابلاغیه‌ای از اصلاح حد نصاب سرمایه‌گذاری “صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت” خبر داد. متن کامل ابلاغیه به شرح زیر است:

به اطلاع می‌رساند مطابق بند ۱ هشتصد و شصت و ششمین صورت جلسه هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، حد نصاب سرمایه‌گذاری صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت بدین شرح اصلاح شد:

۱- سقف سرمایه‌گذاری در “سهام، حق تقدم سهام، واحدهای سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری و گواهی سپرده کالایی” توسط صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت حداکثر ۱۰ درصد از ارزش کل دارایی‌های صندوق است.

۲- سقف سرمایه‌گذاری صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت در واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق‌های سرمایه‌گذاری مجاز از حداکثر ۵ درصد از کل دارایی‌های صندوق و تا سقف ۳۰ درصد از تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری نزد سرمایه‌گذاران صندوق سرمایه‌پذیر به حداکثر ۱۰ درصد از کل دارایی‌های صندوق و تا سقف ۱۵ درصد از تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری نزد سرمایه‌گذاران صندوق سرمایه‌پذیر تغییر یافت. صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت می‌توانند حداکثر به میزان سه درصد از ارزش کل دارایی‌های صندوق را به سرمایه‌گذاری در واحدهای سرمایه‌گذاری نزد یک صندوق اختصاص دهند.

مزید استحضار کلیه صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت که در تاریخ ابلاغ این مصوبه نصاب بندهای ۱ و ۲ این ابلاغیه و نصابهای بندهای ۲ تا ۴ ابلاغیه شماره ۱۲۰۲۰۲۴۵ مورخ ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ را نقض نموده‌اند، ملزم هستند ظرف حداکثر سه ماه از تاریخ ابلاغ این مصوبه به صورت تدریجی و مستمر نسبت به رعایت نصاب‌های مذکور اقدام نمایند.

گفتنی است پیش‌تر نیز در دی ماه ۱۴۰۱ بود که الزام حداقل ۱۵ درصدی خرید سهام توسط صندوق‌های سرمایه‌گذاری درآمد ثابت با مصوبه سازمان بورس، برداشته شده بود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.