تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۷
کد خبر : 3920

رشد درآمد از تسهیلات اعطایی بانک پاسارگاد

رشد درآمد از تسهیلات اعطایی بانک پاسارگاد
اخبار مالی:بانک پاسارگاد با نماد "وپاسار" از گروه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری با سرمایه ثبت شده 131 هزار میلیارد ریال در بورس تهران توانست اَمرداد1401 را با ترازی مثبت از مجموع درآمد عملیاتی به دست آورد.

بانک پاسارگاد در گزارش منتشر شده خود در کدال، در تاریخ ۶ اَمرداد ۱۴۰۱، درآمد محقق شده خود حاصل از مجموع سپرده‌گذاری‌ها، تسهیلات اعطایی، درآمد کارمزدها را اعلام کرد که ارقام گزارش شده نشان از درآمدی مثبت در بازه زمانی اَمرداد از خود نشان می‌دهد.

درآمد تسهیلات اعطایی اَمرداد۱۴۰۱ را ۳.۴۹۰ میلیارد تومان اعلام می‌کند که این درآمد در مقایسه با جمع درآمد چهار ماه امسال، رشدی ۲۲درصدی دارد و جمع درآمد چهار ماه، رقمی معادل ۱۵.۸۳۱ میلیارد تومان اعلام می‌شود. با این ارقام اعلامی، مجموع درآمد پاسارگاد از تسهیلات اعطایی درپنج ماهه ۱۴۰۱ نزدیک به ۱۹.۳۲۱ میلیارد تومان است.

همچنین در گزارش عملکرد یک ماهه پاسارگاد آمده است که مجموع درآمد حاصل از سپرده‌گذاری‌ها از ابتدای سال مالی تا پایان ۳۱ اَمرداد۱۴۰۱ رقمی معادل ۵۱۸ میلیارد تومان محقق شده است.

درآمد حاصل از کارمزدها نیز رشد ۲۵درصدی در عملکرد یک ماهه نسبت به چهار ماهه سال ۱۴۰۱ نشان می‌دهد؛ این ارقام در اَمرداد برای درآمد ناشی از کارمزدها ۲۲۹ میلیارد تومان بوده در حالی‌ که جمع کارمزد چهار ماه امسال ۸۸۴ میلیارد تومان اعلام می‌شود.

مجموع سود سپرده سرمایه‌گذاری از ابتدای سال مالی تا پایان اَمرداد۱۴۰۱ با رشد ۲۶درصدی نسبت به جمع چهارماه سال جاری در گزارش منتشر شده است. به عبارتی این سود در عملکرد چهارماهه ۱۴۰۱ معادل ۱۲.۳۷۹ میلیارد تومان بوده است که برای اَمرداد امسال رقمی معادل ۳.۲۴۴ میلیارد تومان برآورد می‌شود که مجموع این ارقام سود سپرده ۱۵.۶۲۳ میلیارد تومانی را نشان می‌دهد.

گزارش این بانک در کدال حاکی از آن است که مانده سرمایه‌گذاری در اوراق بدهی در تاریخ ۳۱ اَمرداد در دوره ۵ ماهه ۱۴۰۱ رقمی معادل ۹۲۲ میلیارد تومان بوده است./ نبض بورس

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.