تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۵
کد خبر : 2285

رشد ۲۵ درصدی درآمد بانک‌های دولتی در بودجه ۱۴۰۱

رشد ۲۵ درصدی درآمد بانک‌های دولتی در بودجه ۱۴۰۱
اخبار مالی-مقایسه بودجه سال ۱۴۰۱ با سال ۱۴۰۰ حاکی از رشد ۲۵ درصدی درآمد بانک‌ها در سال آینده است.

طبق لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، در بخش بودجه بانک‌ها، میزان درآمد پیش بینی شده آن‌ها ۲۳۱ هزار و ۴۲۸ میلیارد و ۵۷۵ میلیون تومان برآورد شده است. این عدد در بودجه سال ۱۴۰۰ برابر با ۱۸۴ هزار و ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بوده است که نشان دهنده رشدی ۲۵ درصدی است.

بودجه بانک‌های دولتی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ در دو بخش بانک های سودده و سر به سر و بانک‌های زیان‌ده بررسی شده است که بر این اساس ۶ بانک کشاورزی، مسکن، صنعت و معدن، توسعه صادرات، پست بانک و توسعه تعاون به همراه بانک مرکزی در ردیف بانک‌های سودده و بانک‌های ملی و سپه در ردیف بانک‌های زیان‌ده طبقه‌بندی شده‌اند.

بر این اساس مجموع درآمد بانک‌های سودده و سربه سر برای سال ۱۴۰۱ معادل ۹۰ هزار و ۳۵۴ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که سهم بانک کشاورزی ۳۴ هزار و ۵۰۵ میلیارد تومان، بانک مسکن ۲۰ هزار و ۳۶ میلیارد تومان، بانک صنعت و معدن ۷ هزار و ۸۲۲ میلیارد تومان، بانک توسعه تعاون ۶ هزار و ۵۸ میلیارد تومان، پست بانک ۴ هزار و ۵۸۷ میلیارد تومان، بانک توسعه صادرات ۲ هزار و ۹۱۱ میلیارد تومان و بانک مرکزی ۱۴ هزار و ۴۳۲ میلیارد تومان تعیین شده است.

همچنین مجموع درآمد بانک‌های زیان‌ده برای سال آینده ۱۴۱ هزار و ۷۴ میلیارد تومان لحاظ شده است که درآمد بانک ملی ۷۵ هزار و ۹۴۱ میلیارد تومان و درآمد بانک سپه ۶۵ هزار و ۱۳۲ میلیارد تومان خواهد بود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.