تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۷
کد خبر : 5480

با ابلاغ سازمان بورس؛

شرکت‌های بورسی ملزم به تهیه ویدئو از مجامع و آرشیو آن شدند

شرکت‌های بورسی ملزم به تهیه ویدئو از مجامع و آرشیو آن شدند
اخبار مالی: مدیریت نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص الزام تمامی ناشران ثبت شده نزد سازمان به تهیه فیلم از جلسات مجامع عمومی صاحبان سهام، مصوبه‌ای را ابلاغ کرد.

مدیریت نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار طی ابلاغیه‌ای به کلیه موسسات حسابرسی معتمد و ناشران ثبت شده نزد سازمان بورس، تهیه فیلم از جلسات مجامع عمومی صاحبان سهام را الزامی کرد.

 

در متن این ابلاغیه آمده است:

مطابق مصوبه مورخ ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار به استحضار می‌رساند؛ “کلیه ناشران ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ملزم به تهیه فیلم از جلسات مجامع عمومی و ارسال نسخه کامل آن به سازمان حداکثر ظرف مدت ۱۰ روز هستند. همچنین ناشران مکلفند آرشیو فیلم مجامع را به مدت ۱۰ سال نگهداری کنند و حسب درخواست سازمان حداکثر ظرف ۳ روز کاری ارائه کنند.”

نسخه فیلم تهیه شده می‌بایست شامل یک عدد لوح فشرده ممهور به مهر شرکت و مطابق فرمت‌های استاندارد ویدئو همراه با صدا و تصویر واضح تهیه شده باشد و در برگیرنده تمامی رویدادهای مجمع من‌جمله صحبت‌های اعضای هیئت رئیسه، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس مستقل و بازرس قانونی، سوالات سهامداران و حواشی مهم باشد.

شایان ذکر است مطابق ابلاغیه مورخ ۲۱/ ۰۱/ ۱۳۹۶ معاونت نظارت بر بورس‌ها و ناشران، تمامی ناشران پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران ملزم به تصویربرداری از مجامع عمومی و ارسال نسخه کامل آن به سازمان حداکثر ظرف مدت ۱۰ رو بودند لیکن در ابلاغیه کنونی تمامی ناشران ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار (شامل ناشران درج شده در بازار پایه فرابورس ایران) ملزم به تهیه فیلم از جلسات مجامع عمومی، ارسال نسخه کامل آن به سازمان حداکثر ظرف مدت ۱۰ روز و همچنین آرشیو فیلم مجامع به مدت ۱۰ سال هستند و حسب درخواست سازمان حداکثر ظرف مدت ۳ روز کاری نیز ارائه کنند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.