تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۹:۰۷
کد خبر : 4054

تراز عملیاتی ”کوثر” با ۴۱ درصد رشد به ۱.۶هزارمیلیارد تومان رسید

تراز عملیاتی ”کوثر” با ۴۱ درصد رشد به ۱.۶هزارمیلیارد تومان رسید
اخبار مالی: بیمه کوثر در پنج ماه نخست سال جاری تراز مثبت یک هزار و ۵۹۰ میلیارد تومان را ثبت کرد که در مقایسه با سال گذشته بیش از ۴۱ درصد رشد داشته است.

بر اساس تازه‌ترین گزارش از فعالیت ماهیانه بیمه کوثر منتهی به پایان مردادماه سال جاری، این شرکت در دومین ماه تابستان ۳۷۷ میلیارد تومان حق بیمه صادر کرد و همچنین ۲۰۹ میلیارد تومان از خسارت بیمه‌گذاران را جبران کرد.

بیمه کوثر در مجموع از ابتدای سال جاری تا پایان مردادماه توانست سه هزار و ۳۶ میلیارد تومان حق بیمه تولید کند و در مقابل یک هزار ۴۴۶ میلیارد تومان خسارت پرداخت کرد که حاصل آن ثبت تراز مثبت یک هزار و ۵۹۰ میلیارد تومان بود.

حق بیمه تولید ۴۶ درصد، خسارت پرداختی ۵۲ درصد و تزار عملیاتی ۴۱ درصد در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته رشد داشته است. این شرکت در دوره مشابه سال گذشته دو هزار و ۷۸ میلیارد تومان حق بیمه تولید و ۹۵۱ میلیارد تومان هم خسارت پرداخت کرده بود که حاصل آن ثبت تراز مثبت یک هزار و ۱۲۷ میلیارد تومان بود.

پرتفوی حق بیمه تولیدی بیمه کوثر شامل چهار رشته اصلی درمان با ۲۷ درصد سهم، ثالث ۲۵ درصد ، بیمه‌های زندگی ۱۶ درصد و آتش‌سوزی با ۷ درصد، بیشترین سهم را داشته‌اند سهم این رشته‌ها در سال گذشته ۲۸ درصد ثالث، ۲۰ درصد درمان،۱۶ درصد بیمه‌های زندگی و ۹ درصد آتش‌سوزی بوده است.

در بخش خسارت در این دوره درمان ۴۱ درصد، ثالث ۲۱ درصد، بیمه‌های زندگی ۱۴ درصد و بدنه خودرو ۶ درصد سهم داشتند و سهم این رشته‌ها در سال گذشته درمان ۴۰ درصد، ثالث ۲۰ درصد، زندگی ۱۳ درصد و مسئولیت ۹ درصد سهم داشته بودند.

بیمه کوثر در این دوره از نظر کمی رشد مناسبی داشته است و از نظر کیفی هم توانسته سهم بیمه‌های زندگی را حفظ کند اما سهم دو رشته پر ریسک درمان و ثالث در مجموع ۴ درصد افزایش داشته است و در کل عملکرد مطلوب داشته است، به‌طوری که تراز عملیاتی این شرکت که به ‌نوعی سود ناخالص محسوب می‌شود ۴۱ درصد رشد داشته و به رقم قابل‌ ملاحظه یک هزار و ۵۹۰ میلیارد تومان رسیده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.